روزهای کرونایی و پرداخت وام یک میلیون تومانی توسط دولت روحانی

ن/ هیشو هاشم

در چند روز گذشته رژیم جمهوری اسلامی به مردم ایران اعلام کرد که وام یک میلیونی با سود و باز پرداخت ۱۲ درصد ی پرداخت می شود.

اما این تحقق پیدا می کند یا مثل خیلی از وعده های دیگر حسن روحانی فقط کلید حل مشکلات را در دست دارد، به مردم نشان می دهد و دیگر هیچ.

حالا این وام که به مردم می دهند برای مردم منفعتی دارد؟

دیدیم در این وضعیت تاسف بار کرونایی؛ همه ی مردم را برای خرید سیمکارت رایگان به خیابان ها آورده اند. چون سرپرست خانواری که پیام به سامانه ی در خواست وام ارسال می کند باید سیمکارت به اسم همان سرپرست خانوار باشد.

در این بین شرکتهای مخابراتی (همراه اول و ایرانسل ) که قسمت زیادی از آنها در اختیار سپاه پاسداران است چه منفعت زیادی به جیب می زنند. در این چند روز هیچ می دانید که چقدر پیام به سامانه ی در خواست وام ارسال شده است و شارژ در سیمکارت ها ریخته شده و ۱۲ درصد سودی که از این وام ها می گیرد، به حساب رژیم ایران واریز می شود.

واقعن جای تاسف و شرمندگی نیست در این روزهای سخت کرونایی بجای کمک دوستانه به مردم بی بضاعت ایران که مجبور هستند برای امرار معاش تن به هر کاری بدهند، باید به این شکلی معامله شود.

رژیم ایران که می گوید احتیاج به هیچ کمک خارجی ندارد و خود را سردمدار محافظ، منافع افراد ضعیف جامعه ی جهانی می داند. مگر مردم ایران زیر خط فقر نیستند که هر روز بخاطر نداری و بدبختی خودکشی می کنند. پس چرا در صورتی که مردم ایران ضرر می کند رژیم ایران با خود منفعت می برد از طرفی اعلام می کند به مردم که فقط برای کارهای ضروری از خانه خارج شوند و به خیابان ها بیایند.

اما شاهد تناقضی فاحش هستیم و خود رژیم ایران باعث و بانی می شود برای آمدن مردم به خیابانها.

این کارها چه منفعتی داشته بغیر از ضرر، دیدیم که این مدت چقدر از مردم عزیزانشان را به دلیل کرونا ویروس از دست داده اند و هر روز به آمار تلفات جانی این بیماری خطرناک افزوده می شود.

اما باز کاری کرده اند مردم مظلوم ایران از سر و گردن و کول هم بخاطر سیمکارت رایگان بالا بروند و جان خود را به خطر بیندازند. چون واقعا مردم ایران در یک فشار مالی وحشتناکی به سر می برند و به فکر جان خود نیستند. حاضرند با کرونا ویروس بمیرند ولی خانواده های شان گرسنه نماند چون هیچوقت ایرانی برای نان سر خم نکرده ولی متاسفانه الان مردم را مجبور به این کار کرده اند.

آنچه نشان می دهد رژیم ایران فقط میخواهد مردم را سرگرم کند تا مردم از دزدیهایی که می کنند خبر دار نشود و کارهای تروریستی خودشان را به راحتی پیش ببرند. برای اینکه جان ملت ایران هیچ اهمیتی ندارد و فقط تنها چیزی که می خواهندپا برجا بماند بقای ولایت فقیه در منطقه و ایران است و بقول معروف صادر کننده انقلاب اسلامی به کل دنیا باشند.

اما این وسط باید مردم ایران هوش و ذکاوت خود را به کار بگیرند و دیگر بازیچه دست رژیم فاسد ایران نشوند. تا کی ما ملت ایران فریب بخوریم، خانواده ای در ایران نیست در طول این چهل سال داغدار نباشد. یک روز جنگ ۸ ساله با عراق، یک روز قتل و عام مردم بی گناه در زندان ها برای ابراز عقیده و نظر، یک روز ترور انسان های آزاده، یک روز اعدام، یک روز قتل های زنجیره ای و روزی دیگر گلوله باران مردم در خیابان ها و حالا هم کرونا را برای سوغاتی آورده اند.

در قانون اساسی هر کشوری نوشته شده که دولت هر آن کشور موظف است که نیازهای اولیه هر شهروند را تامین کند. اما و متاسفانه رژیم فاسد جمهوری اسلامی ایران بجای تامین نیازهای اولیه مردم ایران فقط به فکر گسترش قدرت پوشالی خود است. مردم ایران را به رسمیت نمی شناسد. رژیم چون منافع مردم ایران را صرف رژیم اسد، حزب الله لبنان، گروه حماس، حوثی های یمن و فرقه گرایی در کشور های مختلف وغیره می کند.

پس ای مردم غیور ایران تا کی ظلم و ستم تا کی عزاداری برای کسانی که هیچ ربطی به ما ندارند. تا کی سر خم کردن پیش کسانی که تمام مملکت عزیزمان ایران را به تاراج بردند.

بیاید متحد و یکپارچه و یک صدا شویم تا قدرت پوشالی این ظالمان را زیر پاهایمان له کنیم و دیگر باعث سود و منفعت نشویم به رژیمی که فقط با این پول ها تروریست پرورش می دهد و برایش جان انسانها هیچ اهمیتی ندارد.

حاکمان فاسد رژیم ایران یادشان رفته که کاسه ظلم در حال لبریز شدن است. حتی کسانی که جیره خور رژیم ایران هستند دیگر از این وضعیت خسته شده اند و دیگر نمی خواهند بیشتر از این ادامه دهند. می دانند که عمر جمهوری اسلامی رو به پایان است و دیگر امنیت جانی نخواهند داشت. حتی خیلی هایشان دارند به آغوش ملت بر می گردند و خود را در کنار مردم ایران می بینند. از مجریان با سابقه صدا و سیمای رژیم ایران، بازیگران اسمی سینما و حتی افراد نظامی سپاه و خیلی های دیگر.

پس ای کسانی که هنوز سنگ این حاکمان فاسد و خیانت کار را به سینه می زنید تا دیر نشده به آغوش ملت برگردید. آزادی نزدیک است.

روز موعد برسد دیگر مردم ایران دیگر راه فراری به شما نمی دهند.PM:09:45:23/04/2020
‌ ‌ 167 ‌‌بار دیده شده‌‌