51 سال حبس برای 9 بهایی در بیرجند

آسونیوز- دادگاه انقلاب بیرجند 9 شهروند بهایی را جمعن به 51 سال و 8 ماه حبس محکوم کرد.

برای هشت نفر از این شهروندان بهایی که هویت آنها "عطیه صالحی (حاجی پور)"، "عطاالله ملاکی"، "فرزانه دیمی (ملاکی)"، "نسرین قدیری (نوازی)"، "بنفشه مختاری (زمانی)"، "آرزو محمدی"، "سعید ملاکی" و "رویا ملاکی (حسینی)" اعلام شده است، 6 سال حبس صادر تعیین شده است. یکی دیگراز این شهروندان با هویت "رحمت الله دیمی "به دلیل کهولت سن، 3 سال و 8 ماه حبس تعزیری صادر شده است.

یک منبع آگاه در این باره گفته است: این شهروندان به اتهام "تبلیغ علیه نظام از طریق آیین بهایی" به احکام حبس محکوم شده اند.

لازم به ذکر است که طی ماه‌های گذشته، 9 شهروند بهایی دیگر نیز در حال گذراندن محکومیت در زندان بیرجند بودند که با شیوع بیماری کرونا در زندان‌ها، به مرخصی اعزام شده‌اند.

زندانی کردن شهروندان به دلیل اعتقادات و عقاید مذهبی شان که خلاف موازین و قوانین هرکشوری است، در حالی صورت می گیرد که طی سال های کذشته تا کنون سرکرده های جمهوری اسلامی منکر زندانی های عقیدتی شده اند و اذعان داشته اند که هیچ کسی را در ایران به خاطر عقیده اش زندانی نمی کنیم؛ اما هر روزه شاهد زندانی بودن شهروندانی با احکام بالا هستیم که به دلیل اعتقاد مذهبی شان که جزء مسایل شخصی هر فردی است روانه ی زندان های رژیم جمهوری اسلامی شده اند.


PM:09:56:23/04/2020
‌ ‌ 444 ‌‌بار دیده شده‌‌