نامه 51 مقام آمریکایی به ترامپ مبنی بر اعمال و تشدید فشارها بر رژیم ایران

آسونیوز- طی روزهای اخیر، 51 مقام و کارشناس ارشد آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ، خواستار تشدی فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی شدند.

امضا کنندگان این نامه عنوان کرده اند که، تا زمانی که رژیم ایران از حمایت و همچنین تروج تروریسم، برنامه های اتمی و موشکی، خروج نیروهای خود از منطقه و دیگر کشورهای دست برندارد، تحریم ها نباید برداشته شود.

در بخش دیگری از این نامه به آزادی همه ی گروگان های آمریکایی و متوقف کردن سرکوب و کشتار مردم ایران نیز اشاره شده است.

نویسندگان این نامه معتقدند که رژیم ایران به دنبال کسب منابع مالی در راستای اقدامات بی ثبات کننده و شرورانه در منطقه و جهان است و نباید در بحبوحه ی شیوع کرونا به این فعالیت ها ادامه دهد.

قابل توضیح است که، در زمان اوجگیری بیماری کووید 19 در ایران که خود رژیم و سپاه مسبب و بانی آن بودند، ایران به بهانه ی تحریم های آمریکا برای تامین تجهیزات دارویی و پزشکی، از صندوق بین المللی پول درخواست 5 میلیارد دلار وام و کمک کرد.

اما مسئولین آمریکا بارها و بارها از تریبون های رسمی اعلام کرده اند که، تجهیزات پزشکی و دارویی و همچنین اقدامات بشردوستانه جزو تحریم ها نیست و حاضراند به مردم ایران کمک نمایند. اما رژیم ایران کمک های آمریکا را رد می کند.

آمریکا می گوید که ایران قادر است از محل میلیاردها دلار صادرات نفتی برای واردات کالاهای پزشکی استفاده نماید و یا از محل دارایی های علی خامنه ای و ثروت هنگفتی که در اختیار نهادهای تحت مالکیت او هستند، هزینه نماید.


PM:01:06:27/04/2020
‌ ‌ 446 ‌‌بار دیده شده‌‌