ازدیاد ترددها در ایران و رشد کرونا همچنان باقی است

آسونیوز- با توجه به شیوع و گسترش کرونا در ایران، حسن روحانی رییس جمهوری رژیم ایران طی سخنانی در هیئت دولت از وضعیت سفید 116 شهر در ایران خبر داده است. با این وجود وزارت بهداشت و دیگر ارگان های مرتبط، تایید کرده اند که وضعیت ویروس کرونا در ایران عادی نشده است.

معاون وزارت بهداشت رژیم، وزیر کشور و سخنگوی دولت روحانی، در اظهاراتی مغایر و متناقض با سخنان حسن روحانی اعلام کردند که اعلام سفید بودن 116 شهر در ایران به معنای عادی بودن وضعیت نیست.

با این وجود مسئولین وزارت بهداشت کماکان آمارهای قطره چکانی را به مردم اعلام می کنند و در آخرین آمار تلفات ناشی از ویروس کرونا تا امروز سه شنبه برابر با 9 اردیبهشت ماه جاری، 5788 نفر اعلام شده است.

اما با توجه به وضعیت کنونی ایران و بی توجهی رژیم به جان و مال مردم، و بر اساس آمارهای گردآوری شده و همچنین اعلام آمار دیگر سایت ها و خبرگزاری های مستقل، از ابتدای شیوع کرونا در ایران بالغ بر 13 هزار نفر جان خود را از دست داده اند و بیش از 120 هزار تن دیگر به این ویروس مبتلا شده اند.

شایان ذکر است که، علیرغم شیوع کرونا در 31 استان ایران و بی کفایتی دولت و حاکمیت در قبال مردم ایران، شهروندان کورد در اقصی نقاط کوردستان با ایجاد کمپین های مختلفی در راستای مقابله با کووید 19 گام برداشته و با ضدعفونی کردن کوچه ها، خیابان ها و مکان های عمومی و همچنین جمع آوری ارزاق برای افراد نیازمند، به یاری شهروندان شتافته اند.


PM:02:49:28/04/2020
‌ ‌ 114 ‌‌بار دیده شده‌‌