افزایش آمار قربانیان به کرونا در کوردستان

آسونیوز- بر اساس اخبار و گزارشات رسیده به این پایگاه خبری، در شهرهای مختلف کوردستان آمار تلفات جانی ناشی از ویروس کرونا و همچنین ابتلای افراد به این ویروس در حال افزایش است و مسئولین حکومتی تا کنون هیچ اقدام جدی و صریحی را در راستای مقابله با این بیماری صورت نداده اند.

فعالین مدنی و کادر درمانی در شهرهای مختلف کوردستان بر این باورند که، پس از اعلام برداشتن محدودیت های تردد از سوی حسن روحانی و سفید اعلام کردن بیشتر استان ها و شهرهای ایران و عدم خطر کرونا، موج دوم ابتلای به این بیماری در میان شهروندان افزایش پیدا کرده و این امر ناشی از بی تدبیری و اتخاذ راه کارهای غیر معمول و بر خلاف پروتکل ها و استاندارد ها در مواجه با کووید 19 در ایران و کوردستان است.

در همین ارتباط و بر پایه اخبار میدانی از سنندج، گفته می شود که بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهر با کمبود شدید امکانات و همچنین کیت تشخیص بیماری کرونا مواجه هستند و شهروندان باید برای تست این بیماری با هزینه شخصی خود اقدام نمایند.

گزارشات از مراکز درمانی سنندج حکایت از آن دارد که شهروندان برای یک کیت و یک آزمایش خون باید مبلغ 180 هزار تومان هزینه کنند. هرچند این رقم در استان های دیگر از جمله تهران بیشتر گزارش شده است.

با توجه به اعمال نفوذ دستگاه های امنیتی و تداخل مستقیم در اعلام آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در ایران و کوردستان، مسئولین وزارت بهداشت آمارهای غیر واقعی را اعلام می کنند. اما خبرگزاری های مستقل تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری را بالغ بر 13 هزار تن اعلام کرده اند.


PM:12:41:30/04/2020
‌ ‌ 425 ‌‌بار دیده شده‌‌