برگزاری مراسم 1 مه ی و پیوست شدن جمعی دیگر از فرزندان کوردستان به نیروی پیشمرگ کومه له

آسونیوز- عصر امروز پنجشنبه مورخه ی "30 آوریل 2020 میلادی برابر با 11 اردیبهشت 1399 خورشیدی" به مناسبت گرامی داشت " 1 مه ی" روز جهانی کارگر، مراسمی با حضور جمع کثیری از کادر، اعضا و پیشمرگان کومه له و با رعایت اصول و همچنین راهنمایی های کادر پزشکی و با در نظر گرفتن پروتکل های ابلاغی و نظارت هیئت مقابله با بیماری کرونا در ارتفاعات "قراغ" واقع در سلیمانیه برکزار شد.

همزمان با برگزاری مراسم روز جهانی کارگر، جمعی دیگر از پسران و دختران انقلابی کوردستان تحت نام جان باختگان "ده شتی دارێ" به طور رسمی به صفوف مبارزاتی کومه له پیوستند.

مراسم با خوشامدگویی به حاضرین از سوی مجری برنامه رفیق ژیلا دانشور آغاز، و سپس با پخش سرود "بانگه واز" سرود رسمی کومه له، و همچنین چندین لحظه سکوت به یاد و احترام جان باختگان کومه له و تمامی جان باختگان راه رهایی و آزادی ملت کورد همراه بود.

در ادامه، رفیق عبدالله آذربار از اعضای دفتر سیاسی و مسئول نظامی کومه له، سخنانی را به سمع و نظر حضار رسانید.

آذربار در بخشی از اظهارات خود، ضمن عرض تبریک روز جهانی کارگر و همچنین تبریک به رفقای پیشمرگ تازه ملحق شده، اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له را به مناسبت روز جهانی کارگر پیشکش به حضار کرد. عضو دفتر سیاسی کومه له، از فداکاری پزشکان و پرستاران به عنوان "پیشمرگان سفید پوش" در صف نخست مقابله با ویروس کرونا در کوردستان تقدیر و تشکر کرد.

عضو دفتر سیاسی کومه له، همچنان از زحمات بی شائبه و خودجوش فعالین مدنی کورد در قالب کمپین های مردمی که علیرغم نا کارآمدی و بی توجهی حاکمیت به جان و مال شهروندان که با کمترین امکانات موجود با تمام توان به یاری و کمک شهروندان شتافته اند و تا کنون نیز ادامه دارد، تقدیر کرد و اقدامات آنان را در این برهه ی حساس زمانی ستودنی توصیف کرد.

در بخش دیگری از مراسم، رفقای تازه پیشمرگ، پس از گذراندن دوره سیاسی و نظامی در مرکز آموزش کومه له، با دریافت کارت و سلاح خود از دست رفیق مولود یوسفی، یکی از مسئولین آموزشگاه، تحت نام جان باختگان "ده شتی دارێ" به طور رسمی به صفوف کومه له ملحق شدند. سپس رفقای تازه ملحق شده، به نشانه وفاداری به آرمان ها و مسیر عدالتخواهی و همچنین حمایت و پشتیبانی کومه له از جنبش کارگری، سرود "کرێکارین- کرێکارین" را اجرا کردند.

در ادامه، پیام رفقای تازه پیشمرگه، توسط "شنو مارابی" قرائت شد.

در پایان نیز با رعایت نکات و اصول تعریف شده کادر پزشکی، به رفقای تازه ملحق شده به کومه له خوش آمدگویی و تبریک گفته شد


PM:10:33:30/04/2020
‌ ‌ 524 ‌‌بار دیده شده‌‌