طی روزهای اخیر 5 شهروند کورد در کوردستان به زندگی خود پایان دادند

آسونیوز- در ادامه خودکشی ها در ایران و شهرهای کوردستان، اخیرن یک دختر جوان با هویت "هاوژین مجیدی" 20 ساله اهل دیواندره با خوردن قرص برنج به زندگی خود پایان داده است. از دلایل خودکشی نامبرده تاکنون اطلاعی در دست نیست.

در همین ارتباط یک دختر دیگر با هویت "سمیه بهمنی" 23 ساله اهل مریوان، به دلیل مشکلات خانوادگی اقدام به خودسوزی نموده و جان خود را ازدست داد.

همچنین روز پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه سال 1399 خورشیدی، یک زن باهویت "شقایق مرادی" 30 ساله اهل کرمانشاه به دلیل اختلافات خانوادگی با خوردن قرص برنج به زندگی خود پایان داد. در ضمن، "هادی یزدانی" اهل سقز به دلایل نامعلومی اقدام به خود کشی نموده و جان خود را از دست داده است.

جسد نامبرده که معلم و از اعضای هیئت موسس کانون فرهنگیان سقز بوده در سد "چراغ ویس" این شهر پیدا شده است. گفتنی است که مرگز وی مشکوک بوده است.

از سوی دیگر روز پنجشنبه 11 اردیبهشت سال 1399 خورشیدی، یک زن پنجاە ساله با هویت "ل. قادری" اهل روستای "دژن" از توابع شهرستان کامیاران به شیوه خودسوزی اقدام به خودکشی کرد.

این زن پنجاه ساله ی کامیارانی صبح پنجشنبه خود را به آتش کشیده و توسط اعضای خانواده اش به بیمارستان سینای کامیاران منتقل، و از آنجا به بیمارستان توحید سنندج منتقل گردیده است.

طبق گزارش پزشکی قانونی، نامبرده 90 درصد دچار سوختگی شده و در وضعیت بحرانی جسمی قرار دارد.

لازم به ذکر است که از ابتدای سال جاری میلادی (2020) تاکنون 10 زن اقدام به خودکشی کرده و یا به قتل رسیده‌اند.

در سال گذشتە (1398خورشیدی) دست‌ کم 253 نفر در ایران بە دلایل گوناگون از جمله بی توجهی حاکمیت، مشکلات اقتصادی، بیکاری، فقرمعیشتی، ناامیدی، و مشکلات خانوادگی اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست دادەاند.


از این تعداد، 121 نفر زن و 132 نفر نیز مرد بودەاند. در این بین مسن ترین این افراد یک مرد 66 سالە و کم سن ترین نیز یک دختر 13 ساله ثبت شدە است.


بنا بە آمارهای موجود اقدام بە خودکشی و ناموفقیت بودن این عمل، بسیار بیشتر از آمارهای منجر بە مرگ بوده است.


AM:10:37:02/05/2020
‌ ‌ 140 ‌‌بار دیده شده‌‌