تناقض و ابهام در اظهارات مسئولین حکومتی ایران مبنی بر بهبود شرایط موجود از ابتدای شیوع کرونا تا کنون

ن/ هیشو هاشم
بهبود وضعیت و با شروع بیماری کرونا تقریبن ۴۰ روز بیشتر از تعطیل شدن تمامی اصناف، بازار و اماکن عمومی می گذرد. در این مدت و علیرغم فشار مضاعف بر اقشار و اصناف مختلف جامعه، مسئولین حکومتی هیچ هزینه ای را در قبال مردم متقبل نشدند.

سرانجام روز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ بطور رسمی تمام اصناف، بازار و تقریبن بیشتر اماکن عمومی به مانند (سینما و پارکها) بازگشایی شدند.

البته غیر از اماکن مذهبی، مساجد و ورزشگاه ها که هنوز بازگشایی نشدند. هر چند که قرار بر این است دولت ناکارآمد رژیم ایران این اماکن را نیز بزودی بازگشایی کند. بویژه اماکن مذهبی که منبع درآمد خوبی برای رژیم ایران هستند و خود این امر یعنی سرسپردگیتمام و کمال دولت به مراجع به اصطلاح تقلید.

در این مدت همگان شاهد بودیم که کسب و کارهای مردم فقیر ایران تعطیل بود و در قرنطینه به سر می بردند، چه رنج ها و چه فشارهای روحی و مادی زیادی را به سبب وجود این ویروس متحمل شدند. اما حال که تمام کسب و کارها بازگشایی شده مگر توفیقی برای مردم ایران دارد، یعنی بیماری کرونا در ایران تمام شده!! یا اینکه درمان قطعی آن کشف شده و مردم ایران و جهان خبر ندارند!

با نزدیکی سال جدید خورشیدی، همگی شاهد این بودیم چطور تمام اصناف تعطیل شد، اما اکنون که کسب و کارها بازگشایی شده چه فرقی کرده، حتی از لحاظی بهتر نبود همان زمان مشاغل ها تعطیل نمی شدند، چون مردم تنگدست ایران لااقل برای شب عیدی خود کسابت خود را داشتند و از این طریق بیشتر شرمنده زن و بچه ی خود نمی شدند.

این امر نشان از بی تدبیری رژیم ایران دارد که بدونه هیچ برنامه ی خاصی کسب و کارها را تعطیل می کند و سپس آنها را بازگشایی می کند تا به این گونه از مسئولیت سنگینی که در قبال مردم و تک تک افراد جامعه دارد شانه خالی کند.

هر چند که با باز شدن مشاغل ها کمکی به مردم مظلوم ایران نشده و کماکان بیماری کرونا به قدرت خود پا برجا است و دولت به اصطلاح تدبیر و امید روحانی هم نه تدبیری اندیشیده و نه امیدی در دل مردم زنده کرده است. حتی مردم روز به روز فقیرتر و گرسنه تر شده اند و با ناامیدی کامل به آینده می نگرند.

البته با روش هایی که در این مدت رژیم ایران در سر پرورانده هدف های دیگری را دنبال می کند و آن هدف اصلی شاید این باشد که موج دوم اعتراضات مردمی که قرار بود بعد از اعتراضات آبان ۹۸ شروع شود، انجام نگیرد و به این گونه مردم بیچاره را سرگرم و سرکار بگذارند.

متاسفانه در این بین شاهد این هم هستیم که رشد بیماری کرونا دو برابر شده و آمارهای رژیم ایران نیز حکایت از این دارد. هر چند آمر دقیقی از قربانیان و افراد مبتلا تا کنون اعلام نشده و این مهم نیز با دخالت نهادهای امنیتی صورت می گیرد.‌

اما تناقض فاحشی در حرف ها و آمارهای رژیم ایران می بینیم که می گویند ۱۳۲ شهر سفید داریم از طرفی هم گفته می شود وضعیت بعضی از استان ها بسیار وخیم است و شرایط فوق العاده اعلام کرده اند. ضرب المثل فارسی (به دُم خروس ت باور کنم یا به قسم عباس ت) اینجا صدق می کند.

حالا یک نگاه به آمار خود رژیم ایران بیندازیم، کل ایران و استان کردستان از ۲۶ فروردین ۱۳۹۹تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ یعنی در طول ۱۸ روز که کسب و کارها بازگشایی شده وضعیت چگونه پیشرفته است که این آمارها بیانگر حرف های متناقض و فریب افکار عمومی از سوی سران فاسد رژیم جمهوری اسلامی است. ببینم آیا بهبودی در ایران حاصل شده است یا خیر!؟

مورخه ٢٦/١/٩٩آمار کرونا در کل ایران ۷۴۸۷۷ نفر مبتلا و با تاسف فراوان ۴۶۸۳ فوتی.

مورخه ١٤/٢/٩٩ آمار کرونا در ایران ۹۷۴۲۵نفر مبتلا و با تاسف فراوان ۶۲۰۴ نفر.

مورخه ٢٦/١/٩٩ کردستان ۸۵۶ نفر مبتلا و ۹۶ فوتی. و اما مورخه ١٤/٢/٩٩ تعداد مبتلایان تقریبا نزدیک به دو برابر شده است با تعداد مبتلای ۱۳۸۰ تا به امروز.

در این آمار کوتاه به وضوح دیده می شود، گفته ها و آمارهای اعلام شده حکومتی متناقض است. در جایی می گویند وضعیت ایران رو به بهبود است و دیگر مشکل کرونا نداریم در جایی دیگر نشان می دهد اوضاع ناجور و بحرانی است. یعنی حرف راست از دهن این رژیم ولایت دروغ و ریا بیرون نمی آید.

تازه این آمار رسمی رژیم ایران است ولی اگر حرف از آمارهای غیره رسمی شبکه های اجتماعی و خبرنگارانی که از ترس رژیم ایران خبر را بروز نمی دهند بزنیم، حکایت از چند برابر بودن مبتلایان به این بیماری خطرناک و تعداد فوت شدگان کرونا ویروس دارد.

هر چند بخواهیم اقدامات رژیم ایران را مورد بحث قرار دهیم بغیر از دروغ و فریب چیزی نمی بینیم و باید مردم ایران خودشان به فکر باشند. چون این رژیم قابل اصلاح نیست و جان ومال مردم ایران برایشان اهمیتی ندارد. فقط هدفشان حفظ قدرت و بقای ولایت به اصطلاح فقیه بوده و همچنین به تاراج بردن ثروت و سامان ملت مظلوم ایران است و لاغیر...


AM:09:56:04/05/2020
‌ ‌ 103 ‌‌بار دیده شده‌‌