عدم موضع گیری رژیم ایران در خصوص کشته شدن اخیر دو تن از شهروندان محلی اهل اشنویه توسط هواپیماهای ترکیه

ن/ هیشو هاشم
دروغ فاحش رژیم جمهوری اسلامی در مورد جانباختن دو تن از اهالی زحمتکش و رنج کشیده ی شهر محروم و مرزی کورد نشین اشنویه که چند روز پیش توسط هواپیما های جنگی ترکیه مورد اصابت موشک قرار گرفتند.

سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم ایران اعلام کرد هیچ مدرکی در دست ما نیست که اثبات کند به حریم ایران تجاوز شده است.

آیا مدرک از این واضح تر که ارتش ترکیه از گذشته تا کنون تمام قوانین بین المللی و انسانی دنیا را نقض کرده است و در اکثر کشورهایی که ساختار سیاسی متزلزلی دارند یا هرج و مرج پیش آمده، آنها را مورد تجاوز نظامی خود قرار داده است.

آیا کشور ترکیه در حال جنگ با همسایه یعنی ایران است که حریم هوایی را نقض می کند و به این اندازه وارد نقطه ی صفر مرزی با ایران می شود؟ و آیا این دو شهروند محلی چرا و به چه علت مورد هدف جنگنده های ترکیه در داخل خاک ایران در منطقه مرزی اشنویه قرار گرفته اند؟

حتمن رژیم ایران این اختیارات را به ترکیه داده است که به این اندازه وارد حریم هوایی ایران شوند و آن را نقض کنند.

اگر این اشخاص کسانی نظامی یا سیاسی رژیم ایران می بودند مسئولین حکومتی بازهم در مقابل این تجاوز فاحش و آشکار همین رفتار حقیرانه را انجام می دادند.

در سانحه ی عمدی هواپیمای اوکراینی نیز شاهد بودیم مسافرانی که اصالت ایرانی داشتند اما ساکن و جزو شهروندان کشورهای دیگری بودند. تا چه حد آن کشورها خواستار حق شهروندان جانباخته ی خود در این حادثه ی عمدی بودند و از زمان آن حادثه هنوز سکوت نکرده و پیگیر این اقدام جنایتکارانه رژیم ایران هستند.

اما حالا به طور یقین می بینیم که خون شهروندان کورد در کوردستان ایران آشکارا توسط کشور ترکیه ریخته می شود. اما و متاسفانه دولت ناکارآمد و وزارت خارجه رژیم ایران، در این خصوص هیچ موضعی نگرفتند.

این امر گویای این است که دولت ایران با ترکیه رابطه ای زیر میزی و پنهانی دارد، با هدف جلب حمایت این کشور و دور زدن تحریم ها و گسترش اقدامات تروریستی که در منطقه و جهان باهم انجام می دهد. به همین خاطر رژیم ایران درصدد است که مرگ این دو شهروند کورد مظلوم را لا پوشانی کند و تا که رابطه ی دوستی خرابکارانه رژیم فاسد ایران و ترکیه حفظ شود.

دلیل محکم تر این است حتی اگر رژیم ایران و ترکیه با هم اختلافاتی داشته باشند اما درباری مسئله کورد اتفاق نظر دارند که چطور حق این ملت مظلوم را نادیده بگیرند.

چون در رژیم دیکتاتور ایران و چه در رژیم نژاد پرست ترکیه شهروندان کورد را به هیچ وجه قبول ندارند و حتی ترکیه آنها را ترک کوهی لقب داده است.

با این اوصاف، به احتمال زیاد خون رفته ی این عزیزان را پیگیری نمی کند. یعنی رژیم ایران از خون این شهروندان بی گناه می گذرد و رژیم ترکیه را مقصر اعلام نمی کند.

اما جامعه ی جهانی باید جلوی حق کشی و حق خوری ملت ستمدیده کوردستان را بگیرد. چون جامعه ی جهانی به وضوح رابطه ی رژیم فاسد ایران و رژیم ترکیه را می دانند و بارها شاهد این بوده اند چه بلاهایی سر ملت مظلوم کورد آورده اند و هر روز شاهد این هستند به چه شکل ملت کورد را تیرباران و اعدام می کنند.

چون ما کورد هستیم حق زندگی کردن در این کره ی خاکی را نداریم حق نداریم آزادنه زندگی کنیم نباید کسی از ما دفاع کند مگر ما انسان نیستیم آیا خاک کسی را اشغال کرده ایم به کسی آسیب زده ایم ، جایی را مورد تهاجم قرار داده ایم گناه ما این است که کورد به دنیا آمده ایم.

چه زود همه ی دنیا جانفشانی و فداکاری های ملت کورد را در برابر تروریست های داعش را فراموش کرد، حالا نوبت آن نشده جامعه ی جهانی در برابر این همه ظلمی که به ملت کورد روا داشته می شود، بایستد.

ملت کورد همه ی انسان ها و ملت های جهان را دوست دارد و آن را نیزثابت کرده است. ولی چرا تا حالا نشده کسی دست کمک این ملت مظلوم را بگیرد و هر بار به شیوه ای مورد ظلم و ستم واقع می شود. پشتیبان ۵۰ میلیون کورد باشید که یک ملت است، ولی هیچ دولتی ندارد صاحب زمینی نیست که خودش در آن زندگی کند، حتی مورد هجوم هم واقع می شود.


AM:09:36:05/05/2020
‌ ‌ 546 ‌‌بار دیده شده‌‌