محرومیت زندانیان اهل سنت از مرخصی در شرایط کرونا در زندان های ایران

آسونیوز- زندانیان اهل سنت در زندان رجایی شهر کرج از هرگونه مرخصی درشرایط بد کرونا محروم هستند.

با گذشت نزدیک به 2 ماه ونیم از شیوع بیماری کرونا در ایران، وعده های دروغین مسئولین بی کفایت قوه ی قضاییه از جمله رییسی در رابطه با عفو، آزادی مشروط و دادن مرخصی به زندانیان، تاکنون به هیچ یک از زندانیان عقیدتی- سیاسی اهل سنت در سالن 21 بند7 زندان رجایی شهر کرج عفو، آزادی مشروط و مرخصی داده نشده است. این در حالی است که بیش از 10 نفر از این زندانیان، کمتر از 2 سال از مدت حبسشان باقی مانده است.

در همین ارتباط روز سه شنبه نهم اردیبهشت ماه سال 1399 خورشیدی، فردی با هویت "محرمی" رابط وزارت اطلاعات رژیم در جمع زندانیان عقیدتی سیاسی بند 8 زندان رجایی شهر گفته است: آزادی مشروط و مرخصی از سوی قوه ی قضاییه رد شده و اگر قوه قضائیه هم موافقت میکرد ما (وزارت اطلاعات) جلوی آنرا می گرفتیم. علتش هم این است که شما به اصطلاح معاند و ضد نظام هستید و چیزی به شما تعلق نمی گیرد. همین که بعد از اتمام حبستان شما را آزاد می کنیم لطف بزرگی در حق شما کرده ایم، اگر دست من بود هرگز اجازه آزاد کردن شما را نمی دادم.

در ضمن، از زمان شیوع کرونا تا کنون، ملاقات حضوری و کابینی هم در زندان ممنوع شده است.

یادآور می شود که، از ابتدای شیوع کرونا در ایران، زندان های حکومتی رژیم نیز از این قاعده مستثنی نبود و جمعی از زندانیان در زندان های مختلف ایران بر اثر ابتلای به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.


PM:08:54:05/05/2020
‌ ‌ 366 ‌‌بار دیده شده‌‌