ابتلای 90 هزار پزشک و پرستار به کرونا در جهان

آسونیوز- شورای بین الملل پرستاران اعلام کرد دست کم 90 هزار نفر از پرسنل مراقبت های پزشکی در سطح جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

شورای بین‌المللی پرستاران که بیش از 20 میلیون عضو متخصص در بخش بهداشت دارد، در بیانیه‌ ی خود گفته است: متخصصان مراقبت‌های بهداشتی همچنان با کمبود تجهیزات محافظ روبه‌رو هستند. این سازمان از مسئولان کشورها خواسته ثبت دقیق‌ تری از ابتلا به کوویدـ 19 ارائه دهند تا بتوان از گسترش آن جلوگیری کرد.

"هوارد کاتون"، مدیرکل شورای بین‌المللی پرستاران به رویترز گفت: براساس آمار ما، شمار مبتلایان در بین متخصصان بهداشت و درمان از 23 هزار نفر گذشته و به بیش از 90 هزار نفر رسیده است و این هنوز رقمی است که کم ارزیابی می‌شود زیرا همه کشورهای جهان را در بر نمی‌گیرد.

این نهاد بین‌المللی می‌گوید: از آن‌جا که دولت‌ها آمار دقیقی ارائه نمی‌دهند رقم فوق می‌ تواند دو برابر بیشتر باشد. در ایران نیز تا کنون بالغ بر 100 کادر درمانی و پرستار نفر بر اثر کرونا جان باخته اند.

شایان ذکر است که براساس پژوهشی که در چین انجام شده، در کنار سالمندان و اشخاص مبتلا به بیماری‌ های زمینه‌ ای، پزشکان و به‌ ویژه پرستاران بیش از سایرین در خطر ابتلا به ویروس کوویدـ 19 قرار دارند.
در همین ارتباط، تا ظهر امروز برابر با 18 اردیبهشت ماه جاری، بر اساس آمار رسانه های داخلی به نقل از وزارات بهداشت رژیم، 6486 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و بیش از 103135 نفر دیگر به این بیماری مبتلا شده اند.

اما آمارهای غیر رسمی، تعداد فوتی های ناشی از کرونا را بالغ بر 13 هزار تن اعلام کرده اند. همچنین در کل جهان بیش از 308290 مبتلا و دستکم 254 هزار تن جان باخته اند.


PM:02:51:07/05/2020
‌ ‌ 79 ‌‌بار دیده شده‌‌