تکذیب ترکیه مبنی بر دریافت کیت کرونا از ایران

آسونیوز- منابع دیپلماتیک ترکیه در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها ادعای "محمدجواد ظریف"، وزیر امور خارجه ی رژیم ایران مبنی بر ارسال و دریافت "40 هزار کیت تست پیشرفته ویروس کووید-19" به کشور خود را تکذیب کردند.

ظریف 8 می سال جاری در توییتر خود نوشت: ''پارسیان هند- زرتشتیانی که نیاکان آنان از گذشته های دور از ایران به هند مهاجرت کرده‌اند- همواره در عشق خود به ایران وفادار بوده‌اند. از بسته کمکی آنها به ایرانیان در مبارزه با کووید-19 سپاسگزاریم. ما نیز چهل هزار کیت تست پیشرفته ی ساخت ایران به آلمان، ترکیه و کشورهای دیگر ارسال کردیم.

ولی مقامات ترکیه این ادعا را به شدت تکذیب کرده و اذعان داشته اند که چنین کیت هایی از ایران به ترکیه ارسال نشده است.

کشور ایران در حالی از ارسال کیت به کشورهای دیگر صحبت می کند که مردم در بدترین شرایط ممکن با کمترین امکانات پزشکی و درمانی در حال دست و پنجه نرم کردن با بیماری کرونا هستند.

از سوی دیگر مسئولین ایران حاضر به قبول این کمبودها و مشکلات دارویی ودرمانی نیستند و در ازای کمک های بشر دوستانه ی کشورهای دیگر برای مقابله با کرونا چنین ادعاهای کذبی را مطرح می کنند.

ارگان های دولتی و مرتبط با سپاه، از ابتدای شیوع کرونا در ایران، تجهیزات پزشکی و دارویی اهدایی دیگر کشورها و یا سازمان های بهداشتی و حقوق بشری بین المللی و داخلی را احتکار، و در بازر آزاد به فروش می رساندند.


AM:09:23:12/05/2020
‌ ‌ 477 ‌‌بار دیده شده‌‌