فاکس نیوز؛ ایران در حال ساخت یک تونل نظامی جدید در شرق سوریه است

آسونیوز- فاکس نیوز روز چهارشنبه 24 اردیبهشت با استناد به تصاویر ماهواره‌ای و تحلیل‌های مرتبط با آن، گزارش داد که ایران در حال ساخت یک تونل جدید در پایگاه نظامی موسوم به امام علی در منطقه ابوکمال، در شرق سوریه، است.

فاکس نیوز می‌نویسد که این تونل‌ها دارای قابلیت انبار کردن سیستم‌های پیشرفته نظامی هستند.

تحلیل های اطلاعات که توسط شرکت خصوصی ماهواره ای «ایمیج ست اینترنشنال» انجام شده است، نشان می‌دهد این تونل‌ها می‌تواند خودروهای حامل سیستم‌های نظامی پیشرفته را ذخیره کند.

به گزارش فاکس نیوز یکی از تونل‌های مشابه، دو مایل دورتر، در ماه مارس بمباران شد و باعث شد که نیروهای ایرانی ساخت این تونل را فورا متوقف کنند.

فاکس می‌گوید اگر چه اسرائيل، که بارها اهداف ایرانی را در سوریه هدف قرار داده است، می‌گوید ایران در حال کاهش حضور خود در سوریه است.

یک تحلیلگر در (ایمیج ست اینترنشنال) بر این باور است که این تصاویر ماهواره‌ای و احداث تونل جدید نشان می‌دهد رژیم ایران قصد ادامه عملیات در این منطقه را دارد.

قابل ذکر است که با شروع جنگ داخلی سوریه، سپاه قدس با بکارگیری اتباع افغانستانی و پاکستانی و تبعه ی دیگر کشورها، با دادن وعده های متعدد از جمله اقامت و پرداخت وجه نقد، آنان را ترغیب به مشارکت در جنگ نیابتی سوریه کرده و تا کنون هزاران نفر از این اتباع در سوریه کشته و زخمی شده اند.


AM:09:18:14/05/2020
‌ ‌ 347 ‌‌بار دیده شده‌‌