هشدار آمریکا به خطوط کشتیرانی در باره ی فریبکاری های ایران، کره شمالی و سوریه

آسونیوز- در پی کارشکنی رژیم ایران مبنی بر انتقال 5 نفتکش به مقصد ونزوئلا، دولت آمریکا با انتشار یک راهنمای جدید در روز پنجشنبه مورخه ی 25 اردیبهشت ماه جاری، به خطوط کشتیرانی جهان توصیه کرد که نسبت به فریبکاری های رژیم ایران، کره شمالی و سوریه هوشیار باشند.

این راهنما را وزارت خارجه، وزارت خزانه ‌داری و گارد ساحلی آمریکا تدوین کرده‌اند و در آن، از خطوط کشتیرانی در جهان به ویژه آنهایی که «در بخش‌های انرژی و فلزات فعالیت دارند» خواسته شده که مراقب «فریبکاری‌ها» به ویژه از سوی ایران، کره شمالی و سوریه باشند.

همچنین، یک مقام آمریکایی روز پنجشنبه برابر با 25 اردیبهشت به خبرگزاری رویترز گفته است که، واشینگتن در حال بررسی و واکنش مناسب به انتقال بنزین به ونزوئلا توسط رژیم ایران است. این مقام آمریکایی که نام خود را فاش نکرده، افزود که احتمال می دهد دولت ونزوئلا بهای این محموله ها را به صورت طلا پرداخت می کند.

در همین ارتباط، اخیرن مسئولین رژیم ایران اعلام کردند که یک کشتی باری ایرانی با نام "شهراز" که گویا حامل غلات بوده به علت نقض فنی به گل نشسته است.

اما گزارشات حاکی از آن است که، کشتی ایرانی شهراز با یک فروند کشتی فله بر اندونزی برخورد کرده و به سبب صدمه ی وارده به بدنه کشتی در آب های سنگاپور لنگر انداخته است. گویا مقصد این کشتی چین بوده است.


AM:10:32:15/05/2020
‌ ‌ 83 ‌‌بار دیده شده‌‌