تایید حکم حبس برای یک فعال زن کورد

آسونیوز- حکم حبس یک فعال زن کورد که پیشتر از سوی شعبه ی دوم دادگاه انقلاب کرمانشاه صادر شده بود از سوی دادگاه تجدید نظر این استان تایید شد.

یک فعال زن کورد با هویت "فرزانه جلالی" که آبان ماه سال گذشته به اتهام "تبلیغ علیه نظام" بازداشت شده بود، حکم یک سال حبس او صادر و تایید شد.

این فعال مدنی با تایید این خبر به یکی از خبرگزاری هاگفت: حکم من در شعبه ی 18 دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه، به ریاست قاضی "قلخانی" و "حسن زاده" تایید شده و امروز از طریق وکیلم از آن مطلع شدم.

به گفته ی "فرزانه جلالی" وی در دادگاه اول به "تبلیغ علیه نظام" متهم و از اتهام‌های جاسوسی و عضویت در گروه‌های معاند نظام تبرئه شده است.

اداره ی اطلاعات کرمانشاه حتی پس از آزادی نامبرده، وی را بارها احضار و برای همکاری با این نهاد امنیتی تحت فشار قرار داده بود. فشارهایی که در نهایت منجر به خروج اجباری این فعال زن از کشور شد.

این فعال مدنی در تاریخ پنجم اسفند سال 1395خورشیدی، به شکل عجیبی در خیابان بازداشت و در تاریخ 23 اسفند همان سال، با قرار وثیقه 300 میلیون تومانی آزاد شد. تابستان سال 1397 اولین جلسه دادگاهیش در شعبه ی دوم دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد و پس از این جلسه پاسپورت او که از زمان بازداشت توقیف شده بود به او برگردانده و در تاریخ چهارم مهر1397 از کشور برای همیشه خارج شد.

لازم به ذکر است که "فرزانه جلالی"،اهل اورامان و متولد سال 1364، فارغ‌‌ التحصیل رشته ی مردم شناسی از دانشگاه تهران، عضو سابق انجمن اسلامی و مدیرمسئول سابق روزنامه "صبح" این دانشگاه است، وی به دلیل فعالیت‌های دانشجویی علیرغم کسب رتبه ی 6 در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 از ادامه ی تحصیل محروم شده بود.


AM:10:28:19/05/2020
‌ ‌ 464 ‌‌بار دیده شده‌‌