آیا خامنه ای به دنبال دولت حزب الهی است؟

آسونیوز- در جریان ارتباط تصویری علی خامنه ای در روز یکشنبه برابر با 28 اردیبهشت ماه جاری با جمعی از نمایندگان اتحادیه های دانشجویی، او یک بار دیگر تایید کرد که علاج مشکلات کشور با دولت جوان و حزب الهی تحقق می یابد. علی خامنه ای در طی یک سال گذشته از این عبارت در چندین نوبت (علاج مشکلات کشور، دولت جوان و حزب الهی است) استفاده کرده بود.

واژه و لقب حزب الهی در طول 40 سال حکومتداری رژیم ایران وارد ادبیات سیاسی شده و در طول سالیان متمادی، این لقب در گفتار و اظهارات مسئولین و حاکمیت رژیم ایران دیده و مکررن شنیده شده است.

حال این پرسش مطرح می شود که آیا علی خامنه ای در حال خط دهی و جهت دهی برای دولت آینده است؟

یکی از پاسخ ها شاید این باشد که، تکرار مکرر جوان انقلابی و جوان مومن و حزب الهی در طول یکی دو سال گذشته از سوی علی خامنه ای، به نوعی برجسته سازی و جذب نیروها، عناصر و مهره های وابسته و وفادار به خود باشد.

علی خامنه ای پیشتر نیز از دولت حزب الهی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد استفاده کرده بود. طرح این واژه در شرایط کنونی گویای اعلام یک (کُد) سیاسی خاص از سوی خامنه ای می تواند باشد.

خامنه ای با تسلط بر تمامی نهادها و ارگان های حکومتی از جمله قوه قضاییه، تشخیص محلحت، صدا و سیما، نیروهای نظامی، مجلس و غیره؛ جهت بقای خود و پیشبرد طرح های کلان و کلیدی در صدد است که دولت آینده ایران را همچون روال همیشگی و گذشته تحت الشعاع قرار دهد و در این راه از همه ی امکانات و توان خود بهره می برد.

در این میان نباید دولت های موازی همچون دفتر و بیت خامنه ای و یا سپاه را که پیشتر روحانی از آن به عنوان دولت با تفنگ نام برده بود را نادیده گرفت و خود این امر همیشه به نوعی کانون بحران های سیاسی در ایران بوده است.


AM:10:45:19/05/2020
‌ ‌ 570 ‌‌بار دیده شده‌‌