دستورالعمل تازه نیروی دریایی آمریکا

آسونیوز- گزارشات حاکی از آن است که سه شنبه برابر با 30 اردیبهشت ماه جاری، نیروهای دریایی آمریکا طی دستورالعمل جدیدی عنوان کرده است که، علیه شناورهایی که در آب های خاورمیانه در فاصله ی 100 متری ناوهای ارتش آمریکا قرار گیرند، دست به تدابیر قانونی و دفاعی خواهد زد.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که "دستور شلیک به قایق‌های تندروی ایرانی در صورت نزدیک شدن به کشتی‌های جنگی آمریکایی را صادر کرده است.

ربکا ریباریچ، یک سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا هم گفت، کشتی‌های جنگی آمریکا در حال ماموریت‌های معمولی خود در آب‌های بین‌المللی بر اساس قوانین بین المللی هستند و به دنبال درگیری نیستند. اما فرماندهان آمریکایی در شرایطی که ضروری باشد، حق دفاع را برای خود محفوظ می‌دانند.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که دستور ترامپ مبنی بر برخورد با قایق‌های تندرو سپاه بر حق دفاع از خود نیروی دریایی آمریکا تأکید کرده است. تا پیش از این اقدامات دفاعی برای دور کردن شناور از ناو جنگی شامل آژیر هشدار، شلیک منور و در نهایت شلیک اخطار است تا شناور نزدیک مجبور به تغییر مسیر شود. در این بین اقدام نیروهای آمریکا برای مشخص کردن فاصله، در پی دستور تیر رئیس جمهوری رویکرد تازه‌ای است.


AM:08:49:20/05/2020
‌ ‌ 515 ‌‌بار دیده شده‌‌