اجباری بودن حجاب در فضای مجازی در ایران

آسونیوز- معاونت پلیس فتای رژیم ایران اعلام کرد که، با کسانی که در فضای مجازی عکس بی حجاب منتشر کنند، مانند مجرم برخورد خواهد شد. اما حقوقدانان بی حجاب بودن در فضای مجازی را از نظر حقوقی درست نمی دانند.

این سرکرده نظامی ابراز داشته که هیچ تفاوتی میان جرم در فضای مجازی و واقعی وجود ندارد. پاشایی در ادامه عنوان کرد که، کشف حجاب در فضای مجازی زیر مجموعه ی ناهنجاری ها بود و جرم محسوب می شود.

تهدیدات این سرکرده پلیس فتا تنها دو روز پس از سخنرانی علی خامنه ای با جمعی از دانشجویان که در تاریخ 28 اردیبهشت ماه به صورت یک ارتباط آنلاین بود، عنوان می شود.

علی خامنه ای در این دیدار، حجاب را دغدغه ی خود دانسته و گفت که بنده در این مورد دغدغه دارم و به روسای دانشگله ها، و ازتخانه ها و مسئولین مربوطه اعلام می کنم که موازین شرعی را رعایت کنند.

لازم به ذکر است که رژیم ایران در طول 40 سال حکومتداری خود، همواره به حریم خصوصی افراد که طبق ماده 36 حقوق شهروندی است، ورود پیدا کرده و این حق قانونی را از شهروندان سلب نموده و خود این امر از مصادیق بارز نقض حقوق بشر محسوب می شود.

طی سال های اخیر نیز زنان و دخترات ایرانی با ایجاد کمپین های مختلفی، با حجاب اجباری مقابله کردند و دختران خیابان انقلاب یکی از همین موارد است.


AM:09:59:20/05/2020
‌ ‌ 572 ‌‌بار دیده شده‌‌