360 ترور هدفمند ایران در بیش از 40 کشور دنیا

آسونیوز- گزارش وزارت خارجه ی آمریکا در مورد فعالیت های تروریستی جمهوری اسلامی ایران حاکی از آن است که ایران در 40 کشور دنیا، 360 ترور هدفمند انجام داده است.

"مورگان اورتگاس" سخنگوی وزارت خارجه ی آمریکا، با انتشار گزاره برگی، با پرداختن به فعالیت های تروریستی رژیم جمهوری اسلامی در خارج از ایران، به نقل از "مایک پمپئو" وزیر خارجه ی آمریکا گفت: قساوت و بی اخلاقی رژیم ایران حدو مرز بین المللی نمی شناسد.

این گزاره برگ که روز شنبه 3 خرداد سال 1399 خورشیدی منتشر شد، به فعالیت های ایران برای نظارت بر مخالفانش در خارج و ترورها و فعالیت های تروریستی برنامه ریزی شده در کشورهای مختلف اشاره کرده است.

وی ادامه داد: دیپلمات‌های ایرانی به طور مکرر در سوء قصدهای مختلف در خارج از ایران دست داشته‌اند؛ همانطور که احکام بازداشت و تحقیقات قضایی و جنایی و یافته‌های نهادهای اطلاعاتی خارجی آن را اثبات می‌ کند.

در بخش دیگری از این گزاره برگ، به "علی فلاحیان" وزیر پیشین اطلاعات ایران و خلاصه‌ای از فعالیت‌های او اشاره، و آمده است که دولت آمریکا روز 20 ماه مه سال 2020 میلادی نام او را به دلیل نقض فاحش حقوق بشر و قتل مخالفان رژیم به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ی آمریکا گفت: فاجعه ‌بارترین عملیات منتسب به "علی فلاحیان" بمب گذاری مرکز یهودیان در "بوئنوس آیرس" آرژانتین در سال 1994 است که منجر به کشته شدن 85 تن شد و اینترپل در سال 2007 او و چهار مقام ایرانی را به طور رسمی تحت تعقیب قرار داد.

همچنین این گزاره برگ در پایان خاطرنشان می‌ کند که علاوه بر ترور مخالفان سیاسی، رهبران و فعالان قومی و مذهبی، و مقام‌های دولت‌های خارجی، رژیم جمهوری اسلامی به طرز فزاینده‌ای روزنامه ‌نگاران و فعالان اجتماعی مقیم خارج از کشور را نیز هدف قرار داده است.


PM:02:52:24/05/2020
‌ ‌ 150 ‌‌بار دیده شده‌‌