آمار جعلی و کذب وزیر کشور در مورد کشتار آبان ماه

آسونیوز- شنبه برابر با 10 خردادماه جاری وزیر کشور رژیم ایران، برای نخستین بار اذعان کرد که بین 200 تا 250 نفر در اعتراضات آبان ماه 1398 کشته شده اند.

فضلی در گفتگویی با رسانه های حکومتی "برنامه نگاه یک" عنوان کرد که 80 درصد از کشته شدگان آبان ماه 98، با سلاح های سازمانی جان خود را از دست داده اند.

این عنصر حکومتی در ادامه افزود، حدود 40 تا 45 نفر که در جریان اعتراضات آبان ماه کشته شدند، با سلاح سازمانی نبوده است، یعنی حدود 20 درصد.

در حالی وزیر کشور دولت روحانی از کشته شدن 250 نفر در اعتراضات آبان ماه سخن می گوید که، بر اساس آمارهای اعلام شده سازمان های بین المللی و داخلی دستکم 1500 نفر کشته و بالغ بر 9 هزار تن در جریان اعترضات بازداشت شده اند.

لازم به ذکر است که، طی ماه های گذشته جسد تعدادی از بازداشت شدگان آبان ماه نیز در خارج از محدوده ی شهر ها و یا رودخانه ها کشف شد و آثار شکنجه بر روی بدن آنان کاملن مشهود بوده که به صورت قهری انجام شده است.

رحمانی فضلی مدعی وجود اسنادی مبنی بر عدم مقابله مسلحانه در مقابل مردم شده است. اما با گذشت نزدیک به 8 ماه تا کنون آمار رسمی و واقعی از سوی هیچ نهاد و یا وزارتخانه ای اعلام نشده است.

مسئولین حکومتی برای شانه خالی کردن از پذیرش مسئولیت کشتار مردم بی دفاع در ایران و کوردستان، همواره مردم را مقصر اصلی جلوه داده، و عنوان می کردند که از میان جمعیت به معترضان شلیک شده است.

اما اعتراضات مردم در آبان ماه 98 در خصوص گرانی بنزین مسالمت آمیز بود و با دخالت نیروهای امنیتی، سپاه، بسیج و افراد تندرو وابسته، و با دستور مستقیم خود حاکمیت به خشونت کشیده شد.


AM:10:25:31/05/2020
‌ ‌ 153 ‌‌بار دیده شده‌‌