اشک تمساح خامنه ای در سالروز مرگ خمینی

آسونیوز- روز چهارشنبه برابر با 14 خردادماه 1399 خورشیدی، علی خامنه ای همچون روال سال های گذشته، این بار طی یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالروز مرگ خمینی، با ایراد اظهارتی دو پهلو و مجهول، ضمن دفاع از عملکرد عوامل حکومتی و یا تبرئه ی جنایات و کشتارهایی که بر مردم بی دفاع ایران اعمال شده و می شود، آمریکا را در وقایع اخیر مورد حمله قرار داد.

در بخشی از سخنان خامنه ای عنوان شد، آنچه که در آمریکا می گذرد، چیز جدیدی نیست، همان لجن های ته حوض است که بالا آمده و اقدامات اخیر آمریکا طبیعت این حکومت است.

اعتراض علی خامنه ای به مرگ جورج فلوید "شهروند آفریقایی تبار ساکن آمریکا" در حالی است که، رفتار و برخورد های غیرقانونی و یا فراقانونی نهادهای امنیتی و سپاه پاسداران با معترضان در ایران، همواره از موضوعات اصلی و جدی مورد انتقاد شهروندان، نهادها و سازمان های مدنی و حقوق بشری داخلی و بین المللی بوده است.

از نمونه های بارز و فاحش کشتار مردم بی دفاع ایران و کوردستان را می توان اعتراضات آبان ماه 98 به گرانی بنزین را نام برد. در جریان این اعتراضات دستکم 1500 نفر جان خود را از دست دادند و بالغ بر 9 هزار تن دیگر بازداشت شدند. در این مجال باید عنوان کرد که برخورد قهری و حذف فیزیکی با معترضان و خانواده هایشان کماکان ادامه دارد.

پس از اعتراضات آبان ماه سال گذشته، دستکم 22 نهاد حقوق بشری، از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستند که به منظور روشن شدن ابعاد و همچنین عمق فاجعه ی این کشتار، تحقیقات مستقلی را آغاز نماید.

در حالی علی خامنه ای نقض حقوق بشر در آمریکا و دیگر کشورهای جهان را زیر سوال می برد که، با گذشت بیش از 7 ماه از کشتار بی شائبه ی مردم ایران به دست حکام و سردمداران رژیم جمهوری اسلامی در آبان ماه 98، تا کنون آمار دقیقی از این فجایع ارایه نشده و اگر هم آماری رسانه ای شده باشد، متناقض است.

کنشگران مدنی، سیاسی و منتقدان رژیم جمهوری اسلامی بر این باورند که، حاکمیت و سردمداران ایران پیش از انتقاد از نقض حقوق بشر در آمریکا و دیگر کشورهای جهان، باید ابتدا به ساکن، ضمن عذر خواهی از رفتار خشن با شهروندان و همچنین جبران خسارت، در دادگاه های صالحه نیز محاکمه بشوند، زیرا برخوردهای خشن، قهری، وحشیانه و سیستماتیک نهادهای امنیتی، سپاه و نیروهای افراطی وابسته بیشتر و خشن تر از میزان خشونت اعمال شده در وقایع اخیر آمریکا بوده و به تعبیری مثال مع الفارغ است.

خامنه ای با انتقاد از نقض حقوق بشر در آمریکا، و همچنین لابی گری مسئولین رژیم ایران و افراد وابسته در راستای برجسته کردن آن در خارج از ایران، و با انتقاد از برخورد های پلیس آمریکا با معترضان، از یک سو فریب افکار عمومی را دنبال می کنند و از سوی دیگر سعی در عادی سازی اعمال خشونت و سرکوب در ایران را دارند. 

گروه نویسندگان آسونیوز


PM:04:19:06/06/2020
‌ ‌ 183 ‌‌بار دیده شده‌‌