تکرار قتل های ناموسی این بار در آبادان و تهران

آسونیوز- دو قتل تحت عنوان قتل های ناموسی در دو شهردیگر در ایران اتفاق افتاد.

یکی از بستگان فاطمه که نخواسته نامش فاش شود، ماجرای قتل را برای خبرگزاری ها این گونه تعریف می کند:

او می‌گوید خواهر فاطمه چند سال پیش با برادر قاتل ازدواج کرده بود و نتیجه ی این وصلت چیزی نبود جز صورتی همیشه کبود از ضرب و شتم، سقط جنین بر اثر ضربه‌هایی که بر تنش فرود آمده بود و سرانجام زنی دل ‌مرده که رنگ رخسارش خبر می‌دهد که او را امیدی به زندگی نیست.


فاطمه نمی‌خواست به سرنوشت خواهرش دچار شود، چرا که این برادر هم دست کمی از آن یکی نداشت و فاطمه زیر فشار خشونت جسمی و روانی بود. چند ماه بعد از عقد اجباری و تحت آزار و اذیت های مکرر، با کمک یکی از دوستانش فرار می‌کند. مدتی بعد، پدرش او را در مشهد در خانه ای امن پیدا کرده و به آبادان می برد.


پدر یادش است که چگونه سر خواهرش (عمه فاطمه) را که شوهرش به حبس ابد محکوم شده بود، و زن طلاق می‌خواست را با بر چسب خیانت بریدند؛ از این رو برای مرگی آسان ‌تر به دخترش سم می‌خوراند، اما مادر فاطمه می‌فهمد و نجاتش می‌دهد.


راوی با بغض می‌گوید، لب شط سرش را بریدند و من تصور می‌کنم که قاتل چه قیصروار در آن لحظه عربده غیرت کشیده؛ چرا نکشد وقتی که قانون و عرف، تمام قد پشتش ایستاده است؟ اما نمی‌توانم آنچه را که بر فاطمه در چند قدمی مرگ رفته است، تصور کنم.

همچنین قتل ناموسی دیگری در پرند تهران، این بار دختر 16 ساله‌ ای توسط عمویش به قتل رسید.

مادر این دختر 16 ساله گفته چند سالیست که از همسر سابقم که پدر "فاطمه" است جدا شدم و با فرد دیگری ازدواج کردم.

دخترم نیز با من زندگی می‌کرد و روز حادثه برادر شوهرم که از اشرار شهریار است همراه با خانمی به خانه ما آمد و طی درگیری لفظی که با دخترم پیدا کرد، شروع به کتک و لگد زدن فاطمه کرد، حتی سر "فاطمه" را به دیوار کوباند و نیم ساعت به این کار خود ادامه داد.

او عموی دخترم نیست و هیچ نسبتی با دخترم نداشته است و سوء سابقه زیادی دارد، در پرونده اش سابقه ی آدم ربایی، خفت گیری، شرارت و ... دارد؛ دختر من را از طبقه یازدهم به پایین انداخت و می‌گوید دیه‌اش را می‌دهم. اما در این چند روز توانسته وثیقه یک میلیاردی گرو بگذارد و آزاد شود؛ نه من و نه پدر فاطمه رضایت نمی‌دهیم.

ماه گذشته نیز یک دختر 13 ساله با هویت "رومینا" به دلیل مسایل عاطفی با فرد مورد علاقه اش، توسط پدرش با ضربات داس کشته شد.

طی 20 روز گذشته سه قتل ناموسی برای دختران زیر 20 سال با قساوت و سنگدلی، با جهالت و حمایت بی چون و چرای رژیم جمهوری اسلامی از قاتلان و قتل های ناموسی بسیار بحث برانگیز است.


AM:09:44:16/06/2020
‌ ‌ 194 ‌‌بار دیده شده‌‌