کاهش صادرات نفت ایران در جریان تحریم های آمریکا

آسونیوز- "برایان هوک" نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در نشستی مجازی به میزبانی اندیشکده "هادسون"، می‌گوید سیاست‌های دولت دونالد ترامپ مهم‌ترین منبع درآمد حکومت ایران را به مرحله سقوط کشانده‌ است.

هوک، روز جمعه ۲۰ تیر ماه سال ١٣٩٩ خورشیدی، همراه "الیوت آبرامز"، مسئول امور ونزوئلا در دولت ترامپ، که در دوره‌های ریاست‌ جمهوری "ریگان و بوش" نیز در سیاست خارجی نقش داشته، در این نشست ویدیویی شرکت کرده‌است؛ نشستی که محوریت آن روابط ایران و ونزوئلا بود.

نماینده امور ایران در آمریکا گفت: ایلات متحده موفق شده‌ مهم‌ترین صادرات و منبع درآمد ایران، یعنی "نفت"، را زمین‌گیر کنند.

"برایان هوک" گفت: صادرات و درآمدهای ناشی از نفت به جمهوری اسلامی یاری می‌رساند که "تروریسم، یهودستیزی و بی‌ثباتی در خاورمیانه» را گسترش دهد.

در ماه مه ٢٠١٨،ایران ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون بشکه نفت در روز صادر می‌کرد. اما در مارس ۲۰۲۰ این میزان به ۷۰هزار بشکه رسید.

وی همچنین با اشاره به ونزوئلا، یکی دیگر از کشورهای غنی از نظر منابع طبیعی در کنار ایران، گفت: این‌ها کشورهای فقیری نیستند، کشورهایی هستند ثروتمند که دزدان آن‌ها را رهبری می‌کنند.

هوک گفت: با نگاه به ایران، شاهد احساس نا امیدی در میان مردمی هستید که می‌بینید گرفتار این حکومت شده‌اند؛ مردمی که از نظر ما حق دارند دولتی داشته‌ باشند که در نمایندگی آن‌ها شایسته ‌تر باشد.

لازم به ذکر است که نماینده ی ویژه ی آمریکا در امور ایران مشکلات اقتصادی ایران از جمله سقوط فروش نفت را نتیجه ی کارزار فشار حداکثری "واشنگتن" بر "تهران" دانست.


AM:09:57:12/07/2020
‌ ‌ 130 ‌‌بار دیده شده‌‌