مستر پرزیدنت لطفن ماشه را بکش!

بابک ناصری

خواننده گرامی که این متن را از نظرمی گذراند، احتمال قریب به یقین سریال سربداران را که در دهه شصت شمسی از تلویزیون ایران پخش می شد، ملاحظه فرموده.

ماهیت این اثرقیام و سرکوب بود. قیام مردم بنا به دلایل مختلف و به تنگ آمدن از ظلم و جورشاهان و آنجا که شاهان نبودند اشغالگران!

شیخ حسن جوری سردمدار قیام مردمی بود و شخصیتی با نام قاضی شارع خادم شاه بود و دستگاه زور و قدرت. غرض از این مقدمه اشاره به دیالوگی ماندگار بین این دوشخصیت در یکی از قسمت ها بود که در دوران حاکمیت ارغون شاه با دستگیری شیخ حسن اتفاق می افتد. قاضی که در خدمت دستگاه حاکم است در حین محاکمه شیخ می گوید: اگر مصالحه کنی پیروانت مصون خواهند ماند...

شیخ پاسخ می دهد؛ نخواهند ماند، اگر علیه تو و مانند تو مبارزه کنند، جان شان را از کف می دهند و اگر با تو بسازند، جان شان را، مال شان را و شان انسانی شان را. تا تو هستی ایشان مصون نخواهند ماند.

و در نهایت قاضی می گوید: مغولان دوست تر دارند بدون محاکمه کشتار کنند، چنان که چنگیز چنین می کرد. تنها عملی که حقیر انجام داده است، مهار کردن کشتار آنان با حکمیت و قضاوت بوده است، آیا این جنایت است یا مهار کردن جنایت؟

که شیخ فریاد می زند؛ محقق جلوه دادن جنایت، از نفس جنایت موهن تر است.

باید به حال مردم گریست وقتی تصویری پخش می شود که در مرز ایران به ترکیه تانکری را متوقف می کنند و پی می برند که بیش از سی کودک ودختر نوجوان در آن محبوس شده اند تا قاچاق شوند برای آن سوی مرز و استفاده از فروش اعضای بدن شان!

این و هزاران جنایتی پست تر و شنیع ترکه در طول حاکمیت جمهوری اسلامی به اشکال مختلف رخ داده همان عزت و کرامتی بود که خمینی در بدو ورودش در بهشت زهرا به مردم نوید داد.

بی هویت کردن ودر نهایت غارت اموال و آسایش و امنیت مردم در بیش از چهار دهه.

قاضی شارع هایی که هر چهار سال یکباربا شعاری فریبنده و پسند روز جلوس حاکمیت ضحاک زمانه را تسهیل می کنند.

فروش نفت و بدعت روحانی در دزدی نوین ازمردم با عنوان عرضه نفت خام سرمایه همین سرزمین در بازار بورس به خودشان. نکته از این واضح تر نمی تواند خودش را عیان کند؛ روحانی با هدایت مقام معظم نقشه تازه را به سفره مردم می برد.

پیام حاکمیت واضح است؛ ملت ساکت و شریف ایران! سفره تان را کوچک تر کنید تا تحریم ها دست ما را برای کمک به مردم مظلوم لبنان و یمن وعراق وسوریه و جنایت های ما تنگ نکند.

مهم نیست کوردستان را چهار دهه است که در فشار ومحرومیت ومتولد شدن شغلی با عنوان کولبری گذاشته ایم؛ مهم نیست بلوچستان اکنون از گرسنگان و قحطی زدگان کشورهای آفریقایی پیشی گرفته؛ مهم نیست ترک و لر و مردم این سرزمین برای احقاق حقوق بدیهی خود دست و پا می زنند؛ مهم نیست کارگران ایران زمین برای دریافت حقوق معوقه، نه ماه قبل خود خودکشی و خودسوزی می کنند!

حرمت و کرامت زن ایرانی به حجاب و مسائل جنسی محدود شده! نویسنده و هنرمند و فعال مدنی در زندان از بین می رود! این ها و هزاران بار فقر و محرومیت برای مردم مهم نیست، مهم این است که علمای اعلام بلیط بهشت را برای شان رزرو کرده اند و با نام دین اختلاس و دزدی وغارت حاکم و مسئول را موجه جلوه داده و بیرون ماندن اندکی از طره موی بانوی ایرانی را مسبب سیل و زلزله و قحطی و گرانی بنزین و فجایع دیگر معرفی می کنند!

سونامی مشکلات روز به روز بر سر مردم آوار می شود و حضرت آقا به قاضی شارع های بیشتری برای سودمند جلوه دادن قضاوت خود و اطرافیان نیاز پیدا می کند.

خاتمی، اصلاح طلبان، موج رنگی بنفش با سلبریتی های فروشنده که با نسیمی تسلیم می شوند و برای عقب نماندن از قافله مردمی چند وقت بعد اظهار پشیمانی می کنند و می گویند غلط کردیم که گفتیم پای صندوق رای بیایید و به روحانی و در نهایت به دستگاه بی رحم حاکمیت رای بدهید.

حالا دیگر جهل و خرافه به خورد مردم دادن تبدیل به یک عادت دیرینه شده. نگاه کنید به صف طویل آدم هایی که مقابل دوربین منتظرند تا سنگ قبر قاسم سلیمانی را ببوسند! سنگ گور مردی که جز جنایت و قتل عام مردم بی گناه سوریه و عراق و یمن، تنها خوش خدمتی که برای رهبرش قانع کننده بود را در کارنامه زندگی دارد. سرکوب مردم معترض در خیابان های ایران و ترانزیت مواد مخدر با قدرت نظامی سپاه را هم البته ایشان افتخار مرتکب شدنش را یدک می کشد.

مردم تنها راه نجات خود از این ظلم و ستم هستند. چراغ سبز تحریم ها هم به عقیده من برای خیزش مردم چشمک می زند. در غیر این صورت هیچ نجات دهنده دیگری در راه نیست جز خود مردم.

تارخ خود درس عبرتی ماندگاردارد برای حکومت ظلم و جور، آموختنش دیگر به عهده خودشان است.

بد نیست در پایان دوباره سری بزنیم به قاضی شارع که با تندی و فریاد به شیخ حسن جوری که می خواهد درس عدالت به او بدهد، می گوید: انا لله و انا الیه راجعون. مرخص بفرمایید. تو به راه مرگ برو و من به راه خود.

باید خدمت مردم عزیز ایران گفت که؛ این بار هم مستر پرزیدنت ماشه را کشید! نوبت دادخواهی خودتان رسیده، درست زمانی که حاکمیت دستش از جنایات کوتاه و جیبش از پول نفت خالی شده.

باید کاری کرد، تا باقی بقای تان باشد.


PM:02:25:23/08/2020
‌ ‌ 348 ‌‌بار دیده شده‌‌