اظهارات عجیب نماینده ی مجلس: تنها راه حل مشکلات اقتصادی مردم ورود سپاه به این عرصه است

 

آرام محمدی

آسونیوز- طی روزهای اخیر، کریم قدوسی نماینده ی مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی بحث انگیز و عجیب عنوان کرد که، عملکرد ٤ دوره ی گذشته نظام در امور اقتصادی ماحصل عملکرد نفوذی ها و دوتابعیتی ها است.

این عنصر حکومتی در ادامه ابراز داشته، تنها راه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم  ورود سپاه به عرصه ی اقتصادی و واگذاری این امر به این نهاد تحت حمایت و مالکیت علی خامنه ای است.

کریمی قدوسی در توییتی در روز شنبه برابر با هفدهم آبان ماه جاری نوشته: اقتصاد افسار گسیخته را به ستون محکم سپاه ببندید تا مردم به زودی آرامش و ثبات را لمس نمایند.

این نماینده ی مجلس که اصولگرا نیز می باشد، در کمیسیون امنیت ملی عضو است و این اظهارات نسنجیده و بی اساس را در شرایطی مطرح می کند که خود او نه سواد اقتصادی دارد و نه از اعضای کمیسیون به اصطلاح اقتصاد مجلس است.

کریمی قدوسی تمامی مشکلات و ناکارآمدی مجلسیان و دولت روحانی را به جریان به گفته او غربگرایانه ی نفوذی و دو تابعیتی نسبت داد و گرفتاری هایی که در سایه بی کفایتی مسئولین نظام از جمله بیکاری کارگران و تعطیلی واحدهای تولیدی، تورم و رکود حاکم بر بازار، کمبود کالا و دارو، کاهش شدید ارزش پول ملی و همه و همه را متوجه نفوذی ها و دوتابعیتی ها کرد ه است.

این مهره ی نزدیک به جریان اصولگرا در مجلس، مردم را به تحمل سختی ها و فشارهای تحمیل شده فراخوانده و وعده داده است که تا چند ماه دیگر عزت از دست رفته ی اسلامی و ایرانی بازگردد.

کریمی قدوسی یکی از عناصر حکومتی است که با دولت روحانی به شدت مخالف بوده و این پیشنهاد عجیب وی در باره ی بستن اقتصاد ایران به ستون سپاه می تواند در راستای رویارویی او با دولت حسن روحانی باشد.

پیشتر حسن روحانی بارها و بارها از تریبون های رسمی در خصوص فعالیت های لجام گسیخته و فراقانونی سپاه در اقصاد را با این عنوان تفسیر کرده بود، ( سپاه یعنی دولت با تفنگ).

پیشتر نیز محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسبق ایران از این نیروی سرکوبگر (سپاه) به عنوان برادران قاچاقچی یاد کرده بود.

در حالی کریمی قدوسی ناجی اقتصاد ورشکسته ای ایران را سپاه می داند که این نیرو با دراختیار داشتن صدها شرکت کوچک و بزرگ داخلی و بین المللی در حوزه های مختلف منجمله نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع و غیره، علاوه بر غارت سرمایه های ملی، اقتصاد را نیز به ورطه ی نابودی کشانده و از آن در راستای تجهیز نیروهای نیابتی خود در منطقه و جهان استفاده می کند.

سپاه با در اختیار داشتن نیمی از اقتصاد ایران و عدم پاسخگویی و عدم شفاف سازی در بخش ها مختلف صادرات و واردات، سهم قابل توجهی در اقتصاد ایران دارد و به حوزه ها و بخش های بیشماری رخنه و نفوذ کرده است.

نیروها و افراد نزدیک به حاکمیت، همواره از ناکارآمدی دولت روحانی درعرصه های اقتصادی به تندی انتقاد کرده و واکنش نشان داده اند. پیشتر نیز خامنه ای در خصوص بر سر کارآمدن یک دولت جوان و به گفته ی او انقلابی، راه را برای ورود افراد سپاه در انتخابات آتی ریاست جمهوری هموار کرده بود تا از این طریق تمامی ارکان حاکمیتی را در سیطره ی خود قرار دهد.


 


PM:03:51:08/11/2020
‌ ‌ 183 ‌‌بار دیده شده‌‌