تحت فشار قرار دادن خانواده ی یک فعال سیاسی کُرد در مهاباد

آسونیوز- طی روزهای اخیر، خانواده ی یک فعال سیاسی ساکن آلمان با هویت "فواد فاتحی" از اعضای کومه له در شهرستان مهاباد از سوی نهادهای امنیتی و سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش رسیده به این پایگاه خبری، سازمان اطلاعات سپاه در مهاباد با یورش شبانه به منزل پدری فواد فاتحی، بدون ارایه حکم قضایی و در اقدامی فراقانونی اقدام به شکستن درب و پنجره ی منزل مسکونی پدر فواد کرده و برادر بزرگتر وی را بازداشت، و با گذشت چندین روز نگهداری در بازداشتگاه های امنیتی سپاه، آزاد می شود.

با یورش غیر قانونی اطلاعات سپاه به منزل پدری فواد فاتحی، مادر وی نیز که دارای سابقه ی بیماری تنگی نفس بوده دچار حمله ی شدید قلبی می شود و به مراکز درمانی مهاباد منتقل شده است.

همسر فواد فاتحی هم بارها از سوی این نهاد امنیتی فراقانونی احضار، و مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته شده است. وی مدرس زبان آلمانی در چندین موسسه می باشد.

شایان ذکر است که، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، در راستای ایجاد رعب و وحشت در شهرهای مختلف کردستان، بارها خانواده های افراد سیاسی کُرد را در داخل و خارج از مرزها مورد بازداشت، تهدید و شکنجه ی روحی و جسمی قرار داده است.


PM:03:00:09/11/2020
‌ ‌ 345 ‌‌بار دیده شده‌‌