میلیتاریزه شدن شهرهای ایران و کردستان در نخستین سالگرد اعتراضات آبان ماه

آسونیوز- بر اساس گزارشات و انتشار ویدیو کلیپ های منتشره و همچنین اخبار واصله به این پایگاه خبری، در نخستین سالگرد اعتراضات آبان ماه گذشته، اقصی نقاط ایران و بیشتر شهرهای کردستان میلیتاریزه شده است.

به دنبال افزایش قیمت ناگهانی بنزین در ایران، صدها هزار شهروند نسبت به این اقدام حاکمیت به طور مسالمت آمیزی به خیابان ها آمدند. در بازه زمانی ٢٤ ام تا ٣٠ آبان ماه ٩٨ بیش از هفتصد نقطه و بالغ بر ١٧٠ شهر ایران با دخالت عوامل سرکوب، دست خوش ناآرامی شد و مردم به خاک و خون کشیده شدند.

هم اکنون بیشتر شهرهای ایران و کردستان نیز از جمله، تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، بوکان، سنندج، مریوان و ده ها شهر دیگر کاملن میلیتاریزه شده است.

اعتراضاتی که با سرکوب شدید و خونین رژیم جمهوری اسلامی جواب داده شد و و تا کنون در برابر کشتار دستکم ١٥٠٠ تن و بازداشت هزار نفر دیگر پاسخگو نبوده است.

بر اساس آمارها، ١٤ شهر کردستان از جمله ارومیه، جوانرود، بوکان، مریوان، سنندج، کامیاران، کرمانشاه، سروآباد، سقز، مهران، چرداول میاندوآب، سردشت و پیرانشهر و غیره درگیر این اعتراضات بودند که شهروندان در شهرهای جوانرود، بوکان، سنندج و مریوان با شدت بیشتر سرکوب و کشتار روبرو بودند.

سرکوب عریانی که با دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی، سپاه، بسیج و افراد لباس شخصی و حتا نیروهای وابسته ی رژیم که خارج از مرزها برای سرکوب شهروندان سازماندهی شده بودند، به خشونت کشیده شد.

از آبان ماه گذتشه تا کنون، به علت تشدید فضای امنیتی، سانسور و سرکوب آمار دقیقی از افراد بازداشتی و خانواده های آنان در دست نیست و هم اکنون نیز در آغاز سالگرد این اعتراضات شهرهای ایران و کردستان از سوی نهادهای امنیتی و سپاه میلیتاریزه شده است.


AM:09:13:15/11/2020
‌ ‌ 169 ‌‌بار دیده شده‌‌