تناقض در ارایه آمار کرونا از سوی مسئولین و نهادهای مرتبط در کرمانشاه

آسونیوز- بر اساس گزارش رسیده به این پایگاه خبری، دیروز شنبه برابر با ٢۴ آبان ٩٩، خبرنگار صدا و سیمای حکومتی کرمانشاە، (بخش خبری ساعت ١۶:٣٠) در گزارشی از زبان ستاد کرونا با صراحت از افزایش آمار فوت شدگان ناشی از این بیماری در این شهرستان و نواحی تابعه خبر داد و آن را ٣٩ نفر اعلام کرد.

اما در کمتر از یک دقیقه همان بخش خبری، از زبان سخنگوی ستاد اطلاع رسانی کرونا، خبر مرگ ١٩ نفر بر اثر این بیماری را در همین بازه زمانی را تایید و اعلام کرد.

تناقض آماری ٢٠ نفر فوتی که معلوم نیست کدام یک از این آمارها صحیح است و نشان از عدم هرگونە نظارت دقیق و عدم شفافیت در ارایه آمارهای مرتبط با کرونا در شهرستان کرمانشاە و نواحی در تابعیت آن را دارد، تا جایی کە حتا صدا و سیما هم با اعمال نفوذ عوامل امنیتی در راستای فریب افکار عمومی گام بر می دارد.

با وجود آنکه مقام‌های وزارت بهداشت ایران رسمن "دو و سه برابر" شدن شیوع کرونا در پیک سوم را تایید کرده‌اند،‌ آمار روزانه‌ ای که سخنگوی این وزارتخانه منتشر می‌ کند همچنان مسبوق به سابق بوده و دارای تناقض است.

لازم به ذکر است که، هر رزوه شاهد مرگ بیش از 400 نفر بر اثر ابتلای به کرونا و همچنین شناسایی بالغ بر یازده هزار نفر در روز هستیم، آماری تکان دهنده که هیچ تدابیر و تمهیداتی در راستای مقابله با آن در زیر سایه ناکارآمدی حاکمیت ایران اندیشیده نشده است.

بر اساس اعتراف و اذعان خود مسئولین حکومتی و حتا وزارت بهداشت به عنوان متولی امر پیشگیری و درمان، هیچ نقطه ی سفیدی در ایران وجود ندارد و تمامی مناطق در وضعیت قرمز هشدار قرار دارند.

در این میان باید فقدان دارو و تجهیزات پزشکی، فرسایش و خستگی کادر درمانی، عدم پرداخت حقوق و مزایای پزشکان و کادر درمان، بی توجهی حاکمیت به جان و مال مردم و ده ها مورد دیگر را به این مقوله افزود.


PM:03:17:15/11/2020
‌ ‌ 147 ‌‌بار دیده شده‌‌