نگاهی کوتاە بە اظهارات متناقض ابراهیم رییسی مبنی بر زندگی مطلوب شهروندان و رفع مشکلات کولبران در کرمانشاە

آرام محمدی

آسونیوز- ابراهیم رییسی (رییس دستگاه قضایی) رژیم جمهوری اسلامی در جریان سفر اخیر خود به شهرستان کرماشاه، زندگی و معیشت شهروندان این منطقه و بالاخص وضعیت شهروندان آسیب دیده ناشی از سیل و زلزله سال های گذشته را مطلوب خواند.

این مهره ی حکومتی و نزدیک به علی خامنه ای دیروز پنجشنبه برابر با ١٨ دی ماه جاری، در نشست مسئولین استانی و روسای دادگستری ها و دادگاه های انقلاب کرمانشاه در اظهاراتی بهت انگیز و متناقض و عجیب از رفع ٩٨ درصدی از مشکلات شهروندان زلزله و سیل زده سال های اخیر کرمانشاه و نواحی تابعه ی آن خبر داد.

رییسی همچنین به مشکلات و معایب پیش روی کولبران اشاره ای کوتاه کرد و ابراز داشت که باید راه را برای این قشر زحمتکش هموار کرد.

رییس قوه قضاییه ایران در حالی از زندگی مطلوب شهروندان و رفع مشکلات آسیب دیدگان حوادث زلزله و سیل و همچنین از کولبران یاد می کند که، شهروندان آسیب دیده، با گذشت چندین سال از زلزله ی ویرانگر کرمانشاه و سیل های مکرر این منطقه، کماکان در بدترین شرایط ممکن زندگی را سپری می کنند. 

شهروندان کُرد در کرمانشاه و نواحی در تابعیت آن، در شرایط کرونایی و وضعیت اسفناک و بغرنج اقتصادی که ناشی از بی تدبیری و نگاه نظامی و امنیتی به شهرهای مختلف کردستان است، رنج می برند.

ابراهیم رییسی در بخش دیگری از اظهارات غیر واقع خود که تنها در راستای فریب افکار عمومی بود، به شغل کاذب و پر مخاطره ی کولبری نیز اشاره کرد و معضل کولبران را از دغدغه های خود عنوان کرد.

سرکرده ی دستگاه قضایی همچون روال همیشگی دیگر مسئولین حکومتی، مشکلات کولبران را دغدغه ی خود و قوه قضاییه می داند و خواستار راه حلی فوری برای شناسایی آنان با نگاه اقتصادی و اجتماعی می شود.

درحالی ابراهیم رییسی مشکلات کولبران را دغدغەی خود و دستگاە تحت حاکمیتش می داند کە، از یک سو قوە قضاییە فاقد استقلال بودە و هیچ ارادەای از خود ندارد و از سوی دیگر، هر سالە صدها کولبر بە دستور مستقیم سرکردەهای نظامی، وزارت کشور، سپاە و نیروهای امنیتی و عوامل انتظامی و با حمایت همە جانبەی دەستگاە قضایی کشتە و زخمی می شوند.

در این خصوص تنها در سال ۲۰۲۰ میلادی، بالغ بر ۲۳۰ کولبر کشتە و زخمی شدە اند. حسین ذوالفقاری بە عنوان معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور رژیم و قاسم رضایی سرکردەی وقت هنگ مرزی و معاون کنونی ناجا، هموارە کولبران و کاسبکاران را قاچاقچی معرفی کردە اند و این اظهارات سخیف در حالی بیان می شود کە سالانە میلیون ها دلار از مبادی قانونی وگذرگاەهای تحت مالکیت سپاە و دیگر نهادهای امنیتی قاچاق می شود.


PM:08:28:08/01/2021
‌ ‌ 140 ‌‌بار دیده شده‌‌