ترافیک سفرهای متعدد و فرمایشی مسئولین حکومتی به کردستان؛ این بار معصومه ابتکار

آرام محمدی

آسونیوز- در ادامه ی سفرهای متعدد و نمایشی مقامات و مسئولین رژیم جمهوری اسلامی به کردستان، دوشنبه برابر با ٤ ام بهمن ماه جاری، معصومه ابتکار (معاون حسن روحانی در امور بانوان و خانواده) وارد سنندج شد.

با نزدیک شدن به انتخابات ١٤٠٠ ریاست جمهوری ایران، طی دو ماه گذشته تا کنون، سفرهای پی درپی، فرمایشی و ریاکارانه ی مسئولین حکومتی به نقاط مختلف کردستان سرعت بیشتری به خود گرفته و این بار معصومه ابتکار (معاون حسن روحانی در امور بانوان و خانواده)، در سفری یک روزه وارد شهرستان سنندج شد.

طی مدت ذکر شده برخی دیگر از سرکرده های نظامی و حکومتی ایران از جمله (محسن رضایی؛ دبیر تشخیص مصلحت، پرویز فتاح؛ رییس سازمان موسوم به بنیاد به اصطلاح مستضعفان، محمد مخبر؛ رییس ستاد اجرایی خمینی، محمد نوبخت؛ معاون روحانی و رییس سازمان برنامه و بودجه، جهانگیری؛ معاون اول روحانی و ابراهیم رییسی به کرمانشاه) و به دیگر نقاط مختلف کردستان سفر کرده اند.

سفرهایی که فقط در آستانه ی انتخابات آتی ریاست جمهوری و با هدف فریب افکار عمومی صورت می گیرد و برای شهروندان کُرد هیچ خروجی ندارد و به نوعی نمک پاشیدن بر زخم ها و دردهای عمیق ملت کُرد است.

ترافیک سفرهای مسئولین به کردستان، گویا در راستای خدمت به شهروندان و افتتاح پروژه های مختلف صورت می گیرد، اما همچنان که خود شهروندان فهیم و آگاه کردستان واقفند، این سفرها در راستای فریب افکار عمومی و با هدف جلب رضایت شهروندان و راضی کردن آنان برای حضور در پای صندوق های رای در جریان انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران است.

شهروندان به خوبی می دانند که، این سفرها نه زخمی از زخم های اعمال شده حاکمیت بر کردستان را التیام می دهد و نه شهروندان کُرد فریب تزویر و اعمال ریاکارانه ی مسئولین و حاکمیت را خواهند خورد.

با این وجود، سفرهای مکرر مسئولین به کردستان که خود را در قالب خدمتگذاری نمایان می کند، در واقع سناریویی ساختگی و مهندسی شده در آستانه ی انتخابات آتی در ایران است. البته بهتر است بگوییم (انتصاب، نه انتخاب).

در نهایت باید گفت که، شهروندان فهیم کُرد که از همان ابتدای استقرار حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی بر ایران و کردستان، به آن "نه" گفته اند و در ادامه نیز با درآیت و هوشیاری فریب ریاکاری های مسئولین و حاکمیت ایران را نخواهند خورد.


AM:09:17:23/02/2021
‌ ‌ 186 ‌‌بار دیده شده‌‌