از سال جاری تا کنون بالغ بر 90 دختر جوان در قروه ترک تحصیل کرده اند

از سال جاری تا کنون بالغ بر 90 دختر جوان در قروه ترک تحصیل کرده اند

آسونیوز/ جعفر عبدالملکی رئیس اداره آموزش و پرورش قروه در آخرین جلسه آموزش و پرورش منتهی به پایان سال این شهر عنوان کرده که، از 190 مدرسه شهر قروه نزدیک به 60 مدرسه، طی دهه های گذشته احداث شده اند و غیر قابل استاندارد هستند. وی همچنین به عدم حصار کشی 40 مدرسه دیگر در روستاهای تابعه این شهر اذعان کرد.

عبدالملکی در ادامه به عدم سیستم گرمایشی و سرمایشی در تعدادی از مدارس قروه و روستاعای تابعه آن اشاره کرد. این کارگزار رژیم همچنین گفت: که در طی یازده ماه گذشته سال جاری، بیش از 95 دختر دانش آموز در قروه در مقاطع دبیرستان و راهنمایی ترک تحصیل کرده و از جمله دلایل این امر را ازدواج زود هنگام دانش آموزان عنوان کرد.

لازم به ذکر است که، از علل ترک تحصیل دانش آموزان بویژه دانش آموزان دختر در ایران و شهرهای کردستان را علاوه بر ازدواج زود هنگام، میتوان عدم اجازه والدین، مشکلات اقتصادی و معیشتی، اخذ وجه نقد از دانش آموزان و عدم توانایی پردخت آن از سوی خانواده ها، غیر استاندارد بودن مدارس، عدم امکانات آموزشی در برخی از نقاط، دوری محل سکونت تا مدرسه و نهایتا بی کفایتی مسئولین را نام برد.671 بار دیده شده‌‌


AM:11:28:12/03/2019