برگزاری مراسم نوروز و استقبال از بهار در اردوگاە مرکزی حزب کومەلە کردستان ایران+ عکس

برگزاری مراسم نوروز و استقبال از بهار در اردوگاە مرکزی حزب کومەلە کردستان ایران+ عکس

آسونیوز/ عصر چهارشنبە برابر با ٢٩ اسفندماە ١٣٩٧ و چند ساعت ماندە بە تحویل سال ٢٧١٩ کوردی و ١٣٩٨ شمسی، طی مراسمی با افروختن آتش نوروز این نماد تاریخی کوردها در استقبال از سال نو، سنت دیرینە نوروز و استقبال از بهار برگزار شد.

در این مراسم کە جمعی از شخصیتهای سیاسی و ادبی کردستان عراق، نمایندگانی برخی از احزاب کردستان ایران، دبیر کل، اعضای کمیتە رهبری، کادر، اعضا، پیشمرگه های حزب، جمع کثیری از دوستان و هواداران کومەلە و میهمانان و مدعوین حضور داشتند، ابتدای مراسم با پخش ترانە سرود مشهور "نوروز" اثر شاعر شهیر کرد "پیرەمێرد" و با صدای هنرمند فقید"صالح دیلان" آغاز شد. پس از آن، از سوی رفیق دلنیا رحیمزادە مجری برنامە از رفیق عبداللە مهتدی دبیر کل کومەلە برای مشارکت در برنامە دعوت بە عمل آمد.

رفیق عبداللە مهتدی در بیاناتی موجز و مختصر ضمن عرض تبریک سال نو بە آحاد مردم کردستان، خانواده های جانباختگان کومه له، امید سالی پربار و نیز رهایی کردستان از چنگال دشمنانش و برگزاری آزادانە مراسم نوروزی در کردستانی آزاد را داشتند. ایشان همچنین، بە تقابل رژیم حاکم بر تهران و مردم و نیز ریخت‌و‌پاش های حکومت و عوامل وابسته، اختلاس و دزدیهای کلان عوامل رژیم و عدم پاسخگویی بە نیازهای روتین و مشروع ساکنین ایران، و عجز و ناتوانی رژیم اسلامی در راستای پاسخگویی اشارە نمود.

وی همچنین با خوشامد گویی و تبریک بە جوانان تازە پیوستە بە صفوف پر افتخار کومەلە و سیر صعودی و فزایندە این پیوستنها و ملحق شدنها در سال گذشتە، نسبت بە گسترش این روند حسن استقبال نمود.

بعد از سخنان وی، پیام مرکز همکاری احزاب کردستان ایران بەمناسبت نوروز، از سوی رفیق فرزین کرباسی عضو کمیتە مرکزی و نیز عضو هیئت نمایندگی کومه لە درآن مرکز قرائت گردید.

پخش ترانه، سرود و آهنگهای شاد همواره زینت بخش این مراسم بود و بخش بعدی برنامه با بر افروختن آتش نوروزی از سوی "رفیق عبدالله مهتدی دبیر کل کومه له، رفیق صالح شریقی، کاک ستران عبدالله، سوران نوری، اسماعیل رحمانی، عبدالله عظیمی (مامه عه وده)، فاطمه رنجبر، ماموستا ملا احمد" همراه بود. بخش نخست مراسم با پذیرایی از شرکت کنندگان خاتمە یافت. سپس مراسم با رقص، پایکوبی شادی تا دیر هنگام ادامه داشت و و نهایتا حضار با ابراز شادی و روبووسی و تبریک سال نو بە همدیگر پایان یافت.

ضمنا، مراسم مشابهی در دیگر مقرات کومه له از جمله در مناطق مرزی کردستان ایران از سوی دوستداران و پیشمرگه های حزب برگزار شد.974 بار دیده شده‌‌


PM:02:44:21/03/2019