سپاه پاسداران همچون روال همیشگی از ناکارآمدی خود سر باز می زند

سپاه پاسداران همچون روال همیشگی از ناکارآمدی خود سر باز می زند

ن/ آرام محمدی...

آسونیوز/ اخیرا "رمضان شریف" سخنگوی سپاه پاسداران، از اشتباهات مداوم و عملکرد سپاه در مقابل مردم شانه خالی کرده، و از آن امتناع می کند. سپاه پاسداران جدای از بکارگیری تمام توان و ابزار خود در جهت عدم افشای اخبار، گزارشات و آمار تلفات جانی و مالی ناشی از وقوع حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی در ایران، یکبار دیگر همچون همیشه، ضمن ممانعت از انتشار اخبار و گزارشات مردمی، تلاش مضاعفی را نیز در خصوص به بیراهه بردن آنرا در دستور کار خود قرار داده است.

در همین ارتباط، چهارشنبه برابر با 14 فروردین ماه سال جاری، رمضان شریف "سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه" طی اظهاراتی با شبکه های صدا و سیمای رژیم اسلامی، مجددا از انتشار حوادث واقعی طفره رفته، و یورش این نیروی سرکوبگر را بر علیه مردم مناطق سیل زده در اهواز را رد کرده، و تصاویر و ویدیو کلیپ های منتشر شده را در دیگر رسانه ها و شبکه های اجتماعی را بی اساس و بی محتوا خواند. هرچند تصاویر و فیلمهای انتشار یافته، تائید ضرب و شتم و همچنین کشتار شهروندان مناطق سیل زده، گویای واقعیتی ست بر اظهارات متناقض و فاحش این کارگزار رژیم.

انتشار تصاویر و ویدیو های گسترده در فضای مجازی، خود واقعیتی ست بر این مسئله که حضور نیروهای نظامی و امنیتی، بلاخص ورود سپاه پاسداران در مناطق سیل زده در اقصی نقاط ایران، جهت سرکوب هر گونه اعتراض مردمی نسبت به کم کاری و سوء مدیریت مسئولین بوده، و لاغیر. نیروهای نظامی با دستور خامنه ای رهبر ایران صورت گرفته و به نوعی این اقدام را میتوان ورود نیروهای آتش به اختیار رژیم تلقی کرد.

پاسدار رمضان شریف، یورش و حمله نیروهای وابسته سپاه به مردم سیل زده را رد کرده و در اظهاراتی دو پهلو، این موارد "حمله به مردم سیل زده" را تبلیغ و پروپاگاندای بر علیه رژیم توصیف کرده است. در همین راستا نیز سازمان حقوق بشر اهواز در شبکه اجتماعی فیسبوک، با انتشار کلیپی مبنی بر یورش نیروهای سپاه به مردم سیل زده در روستای "جلیز" اهواز در منطقه دشت آزادگان، ضمن تائید این خبر، اعلام کرد که: یورش سپاه به مردم در راستای حراست و صیانت از چاه های نفت در این منطقه بوده، و عوامل حکومتی در اقدامی غیر انسانی مسیر آب را به ارضی کشاورزی و منازل مسکونی مردم سوق داده اند و در نتیجه این اقدام سپاه، مورد انتقاد و اعتراض شهروندان منطقه قرار گرفته، و نهایتا یکی از معترضین با نام "عبود ربیعی" با شلیک مستقیم نیروهای سپاه کشته، و چندین شهروند مدنی دیگر به شدت زخمی شدند.

در همین زمینه، فعالین حقوق بشر اهوازی، بیان داشتند که نیروهای سرکوبگر حکومتی به دیگر مناطق اهواز از جمله "شاکریه و الصقور" یورش برده و مردم سیل زده را مجبور به ترک خانه هایشان کردند و این امر در این دو ناحیه، موجب تنش و درگیری نیروهای سپاه و مردم شد. این اقدام سپاه و دیگر عوامل حکومتی همچون گذشته در شرایط بحرانی، مترقبه و غیر مترقبه در دیگر نقاط ایران و کردستان نیز صورت گرفته است و نیروهای سپاه و ارگانهای حکومتی ضمن عدم یاری و کمک رساندن به مناطق آسیب دیده، از کمک شهروندان مدنی به دیگر مناطق ممانعت کرده و از انتشار تصاویر و کلیپ های مرتبط با این مسئله نیز جلوگیری میکند.

در همین زمینه، میتوان به برخورد غیر معمول و غیر انسانی نیروهای سرکوبگر رژیم در جریان زلزله دو سال گذشته کرمانشاه اشاره کرد. در حادثه زلزله کرمانشاه نیز کارگزاران رژیم و عوامل وابسته به حکومت، سوای از ممانعت و سد کردن کمک های گسترده مردمی به این مناطق به شیوه ای درنده شهروندان مناطق زلزله زده را مورد یورش قرار دادند. اما در این میان انتشار فیلمها و تصاویر مرتبط با مناطق زلزله زده کرمانشاه و سیل زدگان اخیر در ایران، گویای واقعیاتی همه جانبه است، که چهره سپاه را بیش از بیش نمایانتر کند و عدم گفتمان راستین و واقعی این قبیل از حوادث توسط سپاه، نمی تواند سیمای فریبکارانه و عملکرد این نیروی سرکوبگر حکومتی را مخفی کند...585 بار دیده شده‌‌


PM:08:17:05/04/2019