مادر یکی از جانباختگان کومه له در قارنا درگذشت

مادر یکی از جانباختگان کومه له در قارنا درگذشت

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرک خبری آسونیوز رسیده، روز جمعه 23 فروردین ماه سال جاری، دایه "خدیجه آذریان" مادر رفیق جانباخته کومه له "مصطفی آبزن" به سبب کهولت سن درگذشت. رفیق مصطفی در سال 1360 خورشیدی، در نبرد با عوامل رژیم اسلامی در روستای "بایزیدآباد" جان عزیز خود را در راه اهداف بلند کومه له و آرمانهای ملت کورد تقدیم کرد.

دایه خدیجه یکی از هزاران مادر دلسوز و مهربان در کردستان ایران بود و یکی از چهرهای خوشنام و سیمای مبارزاتی در میان شهروندان منطقه بوده است.
همچنین "کاک رحمان" همسر دایه خدیجه روز 12 شهریورماه 1358 خورشیدی، در جریان کشتار شهروندان مدنی در روستای قارنا از توابع نقده جان عزیز خود را از دست داد.

ضمنا، دایه خدیجه پس از جانباختن همسرش در قارنا، و پس از ملحق شدن دو فرزندش به صفوف مبارزاتی کومه له، سرپرستی خانواده خود را بر عهده گرفت. همچنین دایه خدیجه پس از جانباختن رفیق مصطفی، با دلسوزی و همت هرچه تمامتر به پشتیبانی و حامیت از جنبش بر حق ملت کورد در کردستان ایران ادامه داد.

از طرف کمیسیون اطلاع رسانی کومه له، پیام همدری و تسلیت خود را آراسته خانواده و دوستان دایه خدیجه میداریم.585 بار دیده شده‌‌


PM:01:45:12/04/2019