صادرات نفت ایران به سوریه از طریق خاک عراق

صادرات نفت ایران به سوریه از طریق خاک عراق

آسونیوز/ براساس خبرهای منتشرشده، کشور مصر مانع عبور محموله های نفتی ایران از طریق کانال سوئز به سمت سوریه شده است، به همین سبب ایران نفت خود را از طریق خاک عراق به سوریه صادر میکند.

روزنامه‌ی عربستانی "السعودیه الآن" گزارش کرده که دولت مصر، در اقدامی ناگهانی از عبور محموله‌های نفتی ایران از کانال سوئز به سمت سوریه جلوگیری کرده است.

در اواخر مارس 2019 نیز روزنامه‌ی "وال‌استریت ژورنال" در گزارشی نوشته بود که، آمریکا از مصر خواسته است که از عبور نفت‌کش‌های ایرانی از کانال سوئز و ارسال نفت به سوریه جلوگیری کند.

روز یکشنبه 25 فروردین ماه سال جاری، برخی از سایت های خبری عنوان کردند، این اقدام مصر موجب شده ایران از طریق خاک عراق و با تانکر به سوریه نفت صادر کند. بنابراین گزارش، ایران در هفته‌ی گذشته از طریق عراق 1200 تانکر نفت به سوریه صادر کرده است.»

در ادامه‌ی این گزارش آمده است: «سوریه به نفت نیاز دارد و با بحران سوخت مواجه است. به نظر می‌رسد که عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر، که هفته‌ی گذشته با همتای آمریکایی خود، دونالد ترامپ، دیدار کرده است، تصمیم گرفته که از صادرات نفت ایران از کانال سوئز به سوریه جلوگیری کند.»

به گزارش روزنامه‌ی "السعودیه الان"، دولت سوریه 40 درصد قیمت اصلی نفت ایران را پرداخت می‌کند. برپایه این گزارش، احتمالاً پیش از تحریم‌های ایران،  نفتی که سوریه از ایران دریافت می‌کرد، مجانی بوده است.402 بار دیده شده‌‌


AM:09:36:15/04/2019