کرمانشاه همچنان رتبه نخست بیکاری در ایران را دارا می باشد

کرمانشاه همچنان رتبه نخست بیکاری در ایران را دارا می باشد

آسونیوز/ بر پایه آمارهای اعلام شده، کرمانشاه از نظر بیکاری و عدم کارگاه های پیشه سازی برای ایجاد اشتغال، همواره در میان دیگر استانهای ایران رتبه نخست بیکاری را دارا میبآشد. همچنین نمایندگان رژیم جمهوری اسلامی در مجلس ایران نیز بارها به عدم کمک های دولتی و نبود اراده ای جدی در رفع مشکلات و معضلات بیکاری در این منطقه اذعان کرده اند.

در همین ارتباط، قاسم جاسمی از کارگزاران حکومتی در کرمانشاه عنوان کرد، کرمانشاه و شهرهای در تابعیت آن از نظر بیکاری در رتبه نخست ایران قرار دارد و به این نکته اعتراف کرد که، طی سه سال گذشته هیچ اقدام جدی در راستای رفع موانع و مشکلات بیکاری در کرمانشاه صورت نگرفته است. این کارگزار رژیم اسلامی همچنین بیان داشت که: از 100 درصد کارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی در کرمانشاه تنها نزدیک به 30 درصد آن، فعال و حتی نیمه فعال هستند و این مسئله منجر به پیوستن جمع کثیر دیگری از کارگران شاغل به رده کارگران بیکار شده است.

براساس آمارهای اعلام شده در سال 1397 خورشیدی در ایران، استان چهارمحا ل و بختیاری با 22/8 کرمانشاه 19/4  و سیستان و بلوچستان با 18/4 دارای بالاترین نرخ بیکاری در ایران بوده اند. اما آمارهای غیر رسمی تعداد افراد بیکار در مناطق ذکر شده را بیشتر از آمارهای رسمی میدانند.

در همین زمینه، مدیرکل اداره تعاون و رفاه اجتماعی کرمانشاه اعلام کرد که، کرمانشاه به تناسب میزان جمعیت، نسبت به آمارهای اعلام شده دارای افراد بیکار بیشتری بوده، و بالغ بر 32 درصد از این آمار را دانشجویان و فارغ التحصیلان تشکیل میدهند. علیرغم وضعیت بد معیشتی و فقدان فرصت های شغلی و همچنین عدم زیر ساختهای اقتصادی، در طی 10 سال گذشته استانهای سیستان و بلوچستان، چارمحال و بختیاری و کرمانشاه و دیگر مناطق کردنشین دارای بیشترین آمار بیکاری در ایران بوده، و تا کنون مسئولین حکومتی و کارگزاران رژیم اسلامی هیچ تلاش جدی در خصوص رفع موانع موجود صورت نداده اند و هیچگونه برنامه تدوین شده ای در همین زمینه در دست اقدام نیست.488 بار دیده شده‌‌


AM:11:22:15/04/2019