گزارشی اجمالی از برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر و همزمان پیوستن جمعی دیگر از فرزندان انقلابی کردستان به صفوف مبارزاتی کومه له

گزارشی اجمالی از برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر و همزمان پیوستن جمعی دیگر از فرزندان انقلابی کردستان به صفوف مبارزاتی کومه له

آسونیوز/ عصر امروز سه شنبه مورخه 30 آوریل 2019 میلادی برابر با 10 اردیبهشت 1398 خوردشیدی، همزمان با گرامیداشت سالیاد روز جهانی کارگر، دسته ای دیگر از فرزندان انقلابی کردستان تحت عنوان "رفقای جانباخته گردان شوان" رسما به صوف پیشمرگه های کومه له ملحق شدند. این مراسم در چندین پنل مختلف و با حضور اعضای دفتر سیاسی، رفقای کمیته مرکزی، دوستداران و هواداران کومه له، مشارکت تعدادی از افراد و شخصیت های سیاسی و مدنی و همچنین حضور نمایندگان دیگر احزاب کردستانی و جمع کثیری از پیشمر گه های این حزب در مقر مرکزی حزب کومه له کردستان ایران برگزار شد.

در ابتدای مراسم رفیق دلنیا رحیم زاده "مجری برنامه" ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، قطعه شعری از شاعر کورد "حمید شریفی" که در باب این روز سروده شده بود، را تقدیم به حضار کرد. در ادامه سرود اینتر ناسیونال سرود همبستگی جهانی طبقه کارگر پخش شد و حضار شرکت کننده به یاد و احترام تمامی کارگران جانباخته و همچنین جانباختگان راه آزادی و مکتب سوسیالیزم، قیام کرده و چندین لحظه سکوت کردند.

سپس پیام کمیته مرکزی حزب از سوی رفیق ادریس کلاهدوزی از اعضای کمیته مرکزی، به سمع و نظر حضار رسید. در این پیام ضمن تبریک روز جهانی کارگر، به بحران اقتصادی و وضعیت نابسامان کارگران در ایران و همچنین ورشکسته شدن کارگاه ها و کارخانجات و بعضا فشار عدیده و مضاعف اقتصادی و معیشتی بر جامعه کارگری، بی توجهی و ناکارآمدی کارگزران رژیم اسلامی در قبال کارگران، اعمال فشار و زندانی کردن فعالین کارگری اشاره شده بود. ضمنا، به شرایط اسفناک شهروندان مناطق سیل زده ایران و خساراتهای میلیاردی بر آسیب دیدگان نیز اشاره گردید.

پس از آن، کاک حسن شیخان از اعضای کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان، به نمایندگی از این حزب، ضمن تبریک روز جهانی کارگر، پیام کمیته مرکزی "حدک" را قرائت کرد. ادامه مراسم همراه بود با اجرای چندین آلبوم سرود از سوی گروه سرود بانگه واز. همچنین اجرای "سرودهای حماسی و همچنین در باب قشر زحمتکش و کارگر در سه بخش مجزا تقدیم به حاضرین گردید". پس از آن، پیام ارسالی هواداران و دوستداران کومه له که به مناسبت یکم مه ی نوشته شده بود، از سوی مجری برنامه قرائت شد.

سپس رفقای تازه ملحق شده، پس از گذراندن دوره سیاسی و نظامی در مرکز آموزش کومه له، با دریافت کارت و سلاح خود از دست رفیق عبدالله نوری مسئول پذیرش کومه له، رسما به صف پیشمرگه های این حزب پیوست شدند. به این ترتیب بخش نخست مراسم پایان یافت و بخش دوم مراسم نیز به پذیرایی از مهمانان و رقص و پایکوبی حضار اختصاص یافت.


594 بار دیده شده‌‌


PM:09:23:30/04/2019