نگاهی اجمالی به اظهارات تهدید آمیز محمد تقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سپاه در غرب ایران

نگاهی اجمالی به اظهارات تهدید آمیز محمد تقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سپاه در غرب ایران

آرام محمدی

آسونیوز/ سپاه پاسداران همچون روال همیشگی کشورهای منطقه را مورد تهدید نظامی قرار داد. در همین ارتباط و در طی روزهای اخیر "محمد تقی اصانلو" فرمانده قرارگاه حمزه در غرب کشور در جمع کارگزاران حکومتی در سروآباد مریوان که به مناسبت گرامیداشت کشته شدگان سپاه برگزار شد، کشورهای منطقه را مورد تهدید قرار داد و عنوان کرد که اگر غضب و کینه حکومت اسلامی دامن شما را گرفت، حق اعتراض و پاسخگویی ندارید.

این سرکرده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تهدید احزاب کورد اپوزیسون، به کشورهای همسایه هشدار داد که از پشتیبانی احزاب کوردی دست بردارند.

اصانلو در بخش دیگری از اظهارات تهدید آمیز خود، عنوان کرد که غضب سپاه شما را خواهد گرفت و در ادامه، با لحنی تند و آمیخته با تهدید به موشکباران احزاب کوردی در سال گذشته از سوی سپاه اشاره کرد.

لازم به یادآوری ست که، تهدید و ارعاب رژیم جمهوری اسلامی ایران و کارگزاران نظامی این رژیم، همیشه به عنوان بخشی از سناریوی آنان بوده است و حکومت ایران با استفاده ابزاری از عوامل وابسته به سپاه قدس و وزارت اطلاعات به طور مستمر و مداوم در منطقه و حتی در برخی از کشورهای اروپایی نیز اقدام به حذف فیزیکی افراد منتقد و مخالف خود کرده، و همچنین در صدد برنامه ریزی برای انفجار و ناامنی در دیگر کشورهای منطقه و جهان بوده است و در این راستا بارها و بارها مسئله تروریستی بودن حکام ایران و سپاه پاسداران مورد بحث محافل در جامعه جهانی و منطقه ای بوده است.

همچنین کشورهای منطقه به طور مداوم به دخالت های رژیم جمهوری اسلامی و تسلیح کردن نیروها و گروه های شبه نظامی تحت حمایت ایران ابراز نگرانی کرده و در این خصوص هشدار داده اند. سپاه قدس "شاخه برون مرزی" با آموزش افراد ایرانی و غیر ایرانی از جمله نیروهای حزب الله، حوثی های یمن، حماس فلسطین، یا بکارگیری و آموزش اتباع دیگر کشورها و یا دیگر عوامل وابسته داخلی و خارجی به خود، همیشه در صدد ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطق و جهان بوده است.

لازم به ذکر است که، به رسمیت شناختن سپاه و قرار دادن نام این نیروی نظامی سرکوبگر در فهرست یک سازمان تروریستی از سوی آمریکا و جامعه جهانی، خود دلیل موجه و غیرقابل انکاری مبنی بر تروریست بودن این نهاد نظامی و فرا نظامی است.320 بار دیده شده‌‌


PM:03:51:06/05/2019