استقرار نیروهای مسلح رژیم ایران با سلاح های سنگین در نوار مرزی سردشت، سومار و قصر شیرین

استقرار نیروهای مسلح رژیم ایران با سلاح های سنگین در نوار مرزی سردشت، سومار و قصر شیرین

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، اخیرا سپاه پاسداران نیروهای نظامی و اداوت و تجهیزات سنگین و نیمه سنگین خود را در مناطق مرزی سردشت مستقر کرده است. گفتنی ست که بخشی از نیروها و تجهیزات نظامی، از مناطق دیگر به سردشت گسیل شده اند.

بر اساس همین گزارش، نیروهای مسلح رژیم جمهوری اسلامی در مناطقی از جمله "دشت وزنی و یا جاسوسان" مستقر شده اند و هدف این اقدام سپاه، واکنش به تنش و درگیری در این مناطق عنوان شده است.

جابجایی گسترده نیروهای نظامی از جمله عوامل سپاه در مناطق مختلف کردستان، امری به دور از انتظار نبوده و نیست. جایگزین کردن افراد نظامی در شهرهای مختلف کوردنشین از سوی سپاه، قطعا در راستای سرکوب، ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان و یا مقابله با احزاب کوردی صورت میگیرد. بارها موضوع گسیل نیرو ادوات گسترده نظامی به کردستان، ضمن اعتراض شهروندان محلی به این اقدام، موجبات تخریب جنگلها و مراتع کردستان را نیز فراهم ساخته است.

در همین ارتباط، و بر پایه اخبار و گزارشات رسیده به این مرکز خبری، مناطق مرزی کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و عوامل نظامی رژیم جمهوری اسلامی و بلاخص سپاه، با استقرار نیروهای تحت امر خود و ارسال انواع تجهیزات و سلاح های سنگین نظامی به منطقه عمومی سومار و قصرشیرین این مناطق را کاملا به صورت ملیتاریزه درآورده اند. گزارشات حاکی از آن است که در منطقه ایلام نیز اقداماتی مشابه و جابجایی نیرو و امکانات نظامی و لجستیکی گسترده ای صورت گرفته است.

مناطق مرزی کردستان ایران از صومای برادوست تا ایلام و حتی بخش هایی از لرستان، با انواع موشک و سلاح های سنگین و نیمه سنگین و گستردگی نیروهای سپاه، به مثابه منطقه ای کاملا جنگی و ملیتاریزه درامده است و در این میان نیروهای تحت حمایت ایران نیز از جمله حشدالشعبی و یا حزب الله و غیره در راستای اهداف سپاه و به بهانه های واهی ایجاد امنیت و مبارزه با قاچاق کولبران و کاسبکاران کورد را مورد هدف مستقیم تیراندازی قرار داده، و موجب کشته و زخمی شدن آنان می شوند. مین گذاری های مکرر نیروهای مسلح و ارگانهای امنیتی در نوار مرزی کردستان نیز به نوبه خود جای بسی تامل دارد...750 بار دیده شده‌‌


PM:03:42:04/06/2019