تعداد متقاضیان دریافت پناهندگی سیاسی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بار دیگر روند صعودی به خود گرفته است

تعداد متقاضیان دریافت پناهندگی سیاسی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بار دیگر روند صعودی به خود گرفته است
آسونیوز/ اداره حمایت از پناهندگی اروپا با انتشار گزارشی اعلام کرد که طی پنج ماه نخست سال جاری میلادی در مجموع ۲۹۰.۰۰۰ درخواست پناهندگی سیاسی به کشورهای عضو پیمان تجارت آزاد اروپا شامل ۲۸ کشور عضو اتحادیه به اضافه سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختن‌اشتاین ارسال شده که این تعداد ۱۱ % بیش از تقاضاهای ارسالی در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است.
اسپانیا در سال جاری میلادی همانند ایتالیا در سال ۲۰۱۵ میلادی با شوک ورود پناهجو مواجه شود. رخدادی که ایتالیا را وادار کرد تا از سال گذشته میلادی کنترل‌های مرزی خود را برای مقابله جدی با ورود پناهجویان غیرقانونی افزایش دهد.
گزارش اداره حمایت از پناهندگی اروپا نشان می‌دهد که طی سال گذشته میلادی با وجود افت ۱۷ % باز هم آلمان با فاصله قابل توجه نسبت به سایر کشورهای اروپایی ۱۸۵.۰۰۰ درخواست پناهندگی دریافت کرده است.
همچنین فرانسه در سال گذشته میلادی با رشد ۲۱ %شاهد دریافت ۱۲۰.۰۰۰ تقاضای پناهندگی بوده که از این نظر پس از آلمان در جایگاه دوم قرار داشته است.
در مجموع، شرایط بد زندگی در ایران، افزایش آگاهی مردم و افزایش اعتراضات، افزایش حرکت های سیاسی و برخورد وحشیانه رژیم و سرکوب شدید مخالفان، کشتار گسترده و عدم رعایت حقوق بشر از سوی جمهوری اسلامی، بی ثباتی و رکود شدید اقتصادی، وجود سایه ی جنگ بر کشور و نبود آینده ای روشن در ایران تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی، همه منجر به  افزایش جمعیت پناهندگان به ویژه فعالین سیاسی شده است. مشابه این شرایط پیشتر در کشورهای مانند ونزوئلا مشاهده شده است که در آن عده ی زیادی از مردم تحت فشار تحریم مجبور به ترک محل زندگی خود، تحمل رنج دوری و پناهنده شدن به سایر کشورها شدند.


336 بار دیده شده‌‌


PM:01:34:07/07/2019