در جریان آتش سوزی های اخیر در مراتع و جنگل های روانسر سه شهروند مدنی دچار سوختگی شدید شدند

در جریان آتش سوزی های اخیر در مراتع و جنگل های روانسر سه شهروند مدنی دچار سوختگی شدید شدند

آسونیوز/ سه شهروند کورد مدنی از اهالی روستای "تپه لری" روانسر در جریان آتش سوزی های گسترده روزهای اخیر در جنگلها و مراتع این شهر دچار سوختگی شدید شدند و هم اکنو در بیمارستان خمینی کرمانشاه تحت مداوای پزشکی هستند.

لازم به ذکر است که، روز شنبه برابر با 15 تیرماه امسال، بخش عظیمی از مزارع، جنگلها و مراتع روستاهای "تپه کوئیک، بابا حیران و تپه لری" دچار حریق شده و ده ها هکتار از مراتع و اراضی این منطقه طعمه حریق شد. به سبب بی توجهی ارگانه های حکومتی و فقدان تجهیزات اطفاع حریق از جمله بالگرد، شهروندان مدنی به صورت خودجوش اقدام به خاموش کردن آتش در مراتع و جنگلها می کنند و در این راه گاها دچار حادثه شده و جان خود را نیز از دست می دهند.

به عنوان نمونه میتوان به جانباختن چهار فعال زیست محیطی اهل مریوان با اسامی "شریف باجور، امید کهنه پوشی، رحمت حکیمی نیا و محمد پژوهی" که در شهریور ماه سال گذشه در جریان آتش سوزی های منطقه مریوان دچار حادثه شدند و جان خود را از دست دادند، اشاره کرد.

ضمنا، هر ساله منابع طبیعی و مراتع کردستان از سوی نیروهای مسلح رژیم جمهوری اسلامی به بهانه های واهی ایجاد امنیت و مقابله با احزاب کورد اپوزیسیون به صورت تعمدی دچار حریق شده و در این راستا ارگان های مربوطه هیچ تمهیداتی را در جهت ممانعت و جلوگیری از اقدامات خودسرانه سپاه مبنی تخریب کامل محیط زیست کردستان صورت نداده اند.263 بار دیده شده‌‌


AM:10:55:08/07/2019