طی هفت روز گذشته شش کولبر در مناطق مرزی کردستان کشته و زخمی شده اند

طی هفت روز گذشته شش کولبر در مناطق مرزی کردستان کشته و زخمی شده اند

آسونیوز/ در ادامه کشتار سیستماتیک کولبران و کاسبکاران در کردستان، امروز جمعه برابر با 18 مردادماه، یک کولبر کورد با هویت "تونس پیروتی" فرزند محمد از اهالی روستای "بیوران سفلی" در سردشت، با شلیک بدون اخطار نیروهای مسلح ایران به شدت زخمی شد. نامبرده جهت مداوای پزشکی به مرکز درمانی سردشت منتقل گردید.

در این ارتباط و همزمان دسته ای دیگر از گولبران در منطقه قطور خوی مورد هدف مستقیم نیروهای سپاه قرار گرفته اند و در نتیجه یک کولبر کورد با نام "ناجی ابوبکری" فرزند صبری از ناحیه پا به شدت زخمی، و روانه مراکز درمانی ارومیه شد.

همچنین روز پنجشنبه مورخه 17 مردادماه امسال یک کولبر نوجوان 16 ساله با هویت "اسماعیل ساوجی نژاد" در حوالی روستای "قامیشله" در بخش مرکزی سرشیو مردیوان با شلیک مستقیم و بدون اخطار نیروهای مسلح ایران کشته شد.

چهارشنبه برابر با 16 مرداد و در ادامه کشتار کولبران، شهاب فرزند عباس از اهالی روستا شیوه شانی از توابع سردشت، تعقیب و گریز نظامیان حکومتی موجب سقوط از ارتفاع وی شد و از ناحیه پا به شدت دچار آسیب دیدگی شد. در همین راستا، یکشنبه همین هفته مورخه 13 مردادماه گروهی دیگر از کولبران و کاسبکاران مورد هدف تیراندازی عوامل آتش به اختیار رژیم ایران قرار گرفتند و در نتیجه این تیراندازی دو کولبر با اسامی "رشید خندانی و خلیل قادری مجروح شدند.371 بار دیده شده‌‌


AM:11:12:09/08/2019