در پی اولتیماتوم فیفا به فدراسیون فوتبال، دادستانی ایران مجددا با حضور زنان در ورزشگاه ها مخالفت کرد

در پی اولتیماتوم فیفا به فدراسیون فوتبال، دادستانی ایران مجددا با حضور زنان در ورزشگاه ها مخالفت کرد

آسونیوز/ محمد جعفر منتظری دادستانی کل و از کارگزاران دستگاه قضایی رژیم ایران، در جریان سخنرانی اخیر خود در دانشگاه خوارزمی تهران، ضمن مخالفت مجدد با حضور زنان در ورزشگاه ها، ابراز داشت که، درخواست فیفا جهت حضور زنان در ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی از مصادیق نفوذ دشمن است. سخنان و اظهارات دادستانی کل ایران مصداق ادبیاتی سخیف و توهین آمیز است که چهل سال متوالی است نیمی از جامعه ایران را به حاشیه رانده است.

حضور زنان در ورزشگاه ها، رانندگی، دوچرخه سواری و متور سواری، آواز و صدا و ده ها مورد دیگر که از ابتدایی ترین حق جامعه زنان در ایران است، سالهای طولانی ست که با فتوای تحریک کننده مراجع به اصطلاح تقلید از آن ممانعت و جلوگیری به عمل می آید. بر اساس قانون ورود زنان به ورزشگاه ها و یا موتورسواری و دوچرخه سواری زنان هیچ منع قانونی ندارد.

فدراسیون جهانی فیفا در اولتیماتومی تا نهم شهریور ماه به فوتبال ایران ضرب الاجل داده است که شرایط حضور زنان در استادیوم های ورزشی را فراهم آورد. فیفا همچنین اعلام کرده است که دخالت های سیاسی در مسائل فوتبال موجب تعلیق و یا محروم کردن تیم های فوتبال از مسابقات بین المللی می شود.565 بار دیده شده‌‌


AM:09:26:12/08/2019