دهلران/ مراتع و جنگل های قلعه انجیران و نواحی اطراف زرین آباد طعمه حریق شد

دهلران/ مراتع و جنگل های قلعه انجیران و نواحی اطراف زرین آباد طعمه حریق شد

آسونیوز/ در پی آتش سوزی های گسترده مراتع و جنگلهای کردستان و بر اساس اخبار و گزارشات رسیده به این مرکز خبری، طبیعت زیبای قلعه انجیران و همچنین مناطق اطراف "پهله زرین" در دهلران از توابع ایلام، در سایه بی کفایتی و ناکارآمدی کارگزاران حکومتی طعمه حریق شد.

بر پایه همین گزارش، علاه بر آتش سوزی های اخیر در این منطقه، از شب گذشته تا کنون این آتش سوزی ها در این منطقه، آغاز شده و کماکان ادامه دارد. در همین راستا، درختان بلوط، مراتع و جنگل های "بیشه دراز و هاویان" در آتش سوختند و این امر ناشی از عدم دور اندیشی، کمبود امکانات از جمله نبود بالگرد و سوءمدیریت مسئولین و غیره می باشد. ضمنا، این آتش سوزی ها از سوی شهروندان محلی و به صورت خودجوش و بدون کمک ارگانهای مرتبط و بدون کمترین امکانات اطفاء حریق می شود.

شایان ذکر است که هر ساله در فصل بهار و تابستان، نیروهای سپاه و دیگر عوامل آتش به اختیار حکومتی به بهانه های واهی از جمله ایجاد امنیت و یا مبارزه با احزاب کوردی، طبیعت و محیط زیست مناطق ایلام، ارومیه، سنندج و کرمانشاه را تعمدی به آتش کشیده و یا با برگزاری مانورهای متعدد در این مناطق، علاوه بر ملیتاریزه کردن منطقه و اذیت و آزار شهروندان، موجبات تخریب محیط زیست کردستان را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده اند.574 بار دیده شده‌‌


AM:10:10:14/08/2019