اعتراف وزیر اطلاعات/ در پرونده کشته شدن دانشمندان هسته ای 53 نفر از بازداشت شدگان بیگناه بودند

اعتراف وزیر اطلاعات/ در پرونده کشته شدن دانشمندان هسته ای 53 نفر از بازداشت شدگان بیگناه بودند

آسونیوز/ اخیرا در پی انتشار مستندی در رابطه با برخی از بازداشت شدگان مرتبط با پرونده کشته شدن یا ترور دانشمندان هسته ای در ایران از سوی تعدادی از خبرگزاریها، محمود علوی وزیر اطلاعات رژیم ایران به بازداشت 53 نفر از افراد بیگناه در ارتباط با این پرونده اذعان کرد.

این کارگزار حکومتی سه شنبه برابر با 12 شهریورماه سال جاری که جهت پاسخ به برخی از پرسش های نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی مجلس حاضر شده بود، عنوان کرد که 53 نفر از متهمان این پرونده پس از احراز بیگناهی آزاد و 4 میلیارد تومان غرامت دریافت کرده اند.

محمود صالحی از کارگزاران رژیم جمهوری اسلامی در مجلس عنوان کرده که در وزیر اطلاعات در خصوص شکنجه و فشار بر این متهمان گزارشی ارائه نکرده است و در همین خصوص میان وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه اختلافات جدی وجود دارد که تا کنون رسانه ای نشده است.

در همین ارتباط در سال 1391 خورشیدی، رسانه حکومتی شبکه یک مستندی را تحت عنوان "کلوپ ترور" را پخش کرد و دستکم 13 نفر در این برنامه به جاسوسی اعتراف کردند. پس از آن یکی از متهمان این پرونده از سوی دستگاه قضایی ایران اعدام شد.

در حالی اقدام علیه امنیت ملی و ترور به اصطلاح دانشمندان هسته ای ایران محاربه شناخته می شود که با گذشت نزدیک به چهار سال متهمین دیگر این پرونده آزاد شده اند و این اقدام نیز یکی دیگر از صدها رسوایی دستگاه های امنیتی ایران می باشد. ضمنا، یکی از افراد بازداشت شده در خصوص این پرونده مازیار ابراهیمی بوده است.346 بار دیده شده‌‌


PM:04:01:04/09/2019