چند تن از وکلای ایرانی ضمن نامشروع خواندن انتصاب علی خامنه ای، خواستار بازگرداندن کشور به مردم شده اند

چند تن از وکلای ایرانی ضمن نامشروع خواندن انتصاب علی خامنه ای، خواستار بازگرداندن کشور به مردم شده اند

آسونیوز/ روز پنجشنبه برابر با 14 شهریورماه سال جاری، 9 تن از وکلای ایرانی در نامه ای سرگشاده ضمن نامشروع خواندن قانون اساسی و انتصای علی خامنه ای، خواستار بازگرداندن ایران به خود مردم ایران شده اند.

در بخشی از این نامه منتشر شده آمده است که، آنچه در چهل سال گذشته بر مام میهن و فرزندان ایران گذشته است، فقط تکرار قصه ضحاک ماردوش بوده که زندگی او وابسته به خون و مغز جوانان است تا جمعیت عزادار و گرفتار نتوانند بر علیه او بخروشند.

گزارشات اسامی امضاء کنندگان این نامه را بدین شرح اعلام کرده اند: مهرانگیز کار، مهدی هوشمند رحیمی، دانیال راستین، حسین احمدی نیاز، محمد مصطفایی، مسعود اخترانی تهرانی، احسان حسین زاده، سهیلا رحیمی جوکندان و مجتبی حسینی می باشد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است که، ما امضاء کنندگان ذیل این نامه، بدین وسیله اعلام میداریم که رژیم جمهوری اسلامی فاقد هرگونه صلاحیت و مشروعیت بوده و دستگاه قضایی آن تنها سرپوشی نمایشی جهت سرکوب و خفقان می باشد.

پیشتر نیز در خردادماه امسال 14 فعال مدنی در بیانیه ای خواستار استعفای علی خامنه ای شده بودند و بعضا جمعی از آنان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. همچنین در مردادماه سال جاری نیز 14 فعال زن خواستار استعفای علی خامنه ای و گذار کامل از رژیم ایران شده بودند. تا کنون 7 تن از این فعالین بازداشت شده اند.390 بار دیده شده‌‌


AM:10:49:07/09/2019