فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

آسونیوز/ در پی اتفاقات مسابقات جهانی جودو در توکیوی ژاپن، امروز چهارشنبه برابر با 27 شهریورماه سال جاری، فدراسیون جهانی جودو با انتشار اطلاعیه ای در وب سایت خود اعلام کرد که تمامی فعالیت های بین المللی جودو ایران به حالت تعلیق درآمده است. فدراسیون جهانی جودو عنوان کرده است که، آنچه را در رقابت جودوکار ایران "ملایی" در برابر حریف خود از تیم قزاقستان پیش آمده است را دلیل این حکم اعلام کرده است.

ملایی در پیکار خود با حریف قزاقستانی در کمتر از یک دقیقه مجبور به شکست شد. در غیر این صورت و پیروزی بر ورزشکار قزاق میبایست با حریف اسرائیلی روبرو می شد. 

این جودوکار ایرانی در توضیح باخت سوری خود به حریف قزاقستانی عنوان کرد که، صالح امیری رئیس کمیته ملی المپیک و داورزنی معاون وزیر ورزش از وی خواسته اند که در مقابل این ورزشکار قزاقستانی مسابقه را واگذار نماید تا که با ورزشکار اسرائیلی روبرو نشود.

طی سالیان متمادی، رژیم جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی و دیگر رقابتهای بین المللی، ورزشکاران ایرانی را با تهدید و ارعاب خود و خانواده هایشان، اخذ تعهدات مالی سنگین از ورزشکاران و غیره آنان را بلاجبار وادار می کند تا که به هر طریق ممکن با ورزشکاران اسرائیلی روبرو نشوند.328 بار دیده شده‌‌


PM:02:53:18/09/2019