در سه ماه نخست سال جاری بیش از 4 هزار تن در جاده های ایران جان خود را از دست داده اند

در سه ماه نخست سال جاری بیش از 4 هزار تن در جاده های ایران جان خود را از دست داده اند

آسونیوز/ سرکرده پلیس راهنمایی و رانندگی "راهور" رژیم جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده است که بر اساس آمارهای اعلام شده حکومتی در سه ماه نخست امسال بیش از 4 هزار نفر در جاده های ایران جان خود را از دست داده اند.
بر پایه همین آمار، دستکم 116 هزار نفر دیگر زخمی، و تعدادی نیز دچار معلولیت شده اند.


کمال هادیانفر "رئیس پلیس راهور" در ادامه عنوان میدارد که، 39 درصد از تصادفات و سوانح جاده ای بر اثر واژگونی خودور و همچنین خواب آلودگی رانندگان در این سه ماه "سه ماه نخست امسال" بوده است. این سرکرده نظامی و کارگزار حکومتی همچنین از افزایش 7 درصدی تصادفات در پنج ماه ی نخست سال جاری خبر داده است.

قابل یادآوری ست که شهروندان ایرانی بلاخص رانندگان وسایل نقلیه برون شهری به سبب وضعیت نامناسب اقتصادی و کار و فعالیت بیشتر مبنی بر درآمد بیشتر برای گذاران زندگی مجبور به رانندگی طولانی مدت بوده و همین امر یکی از دلایل خواب آلودگی رانندگان و همچنین از علل عمده سوانح جاده ای است.

از دیگر موارد بوقوع پیوستن سوانح جاده ای را میتوان "غیراستاندارد بودن راه های مواصلاتی، بی کیفت بودن خودروهای داخی، نبود راه های چندبانده" و غیره را نام برد.

ضمنا بر اساس آمارهای سامانه اطلاعات و حوادث جاده ای ایران از تاریخ: 23/6/98 تا 30/6/ 98 "تا ساعت 2 عصر" جمعا 1454 مورد سانحه رانندگی در جاده های ایران رخ داده است که از این تعداد آمار 365 نفر کشته و 3331 تن دیگر مجروح شده اند.625 بار دیده شده‌‌


PM:03:03:21/09/2019