صندلی های خالی و سخنان متناقض روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

صندلی های خالی و سخنان متناقض روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

تنطیم/ آرام محمدی
آسونیوز
/ امروز چهارشنبه برابر با 25 سپتامبر/ سوم مهر98 خورشیدی، حسن روحانی در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. رئیس جمهوری ایران در سخنانی دو پهلو و متناقض از وضعیت روبه رشد اقتصادی ایران خبر داد.

در حالی که حسن روحانی از اقتصاد روبه رشد ایران سخن میگوید که اعمال تحریم های گسترده آمریکا و جامعه جهانی بر علیه ایران موجب نابسامانی و ورشکستگی اقتصادی در ایران شده است.

روحانی در اظهاراتی بهت انگیز و فریبکارانه در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که اقتصاد ایران در سال 2017 میلادی بالاترین نرخ رشد اقتصادی در جهان را داشته است. به گفته حسن روحانی این رشد اقتصادی همراه بوده است با کاهش مستمر و چشمگیر نرخ تورم در ایران.

روحانی در بخش دیگر از سخنان خود افزود که: علیرغم سنگ اندازی های آمریکا، به حرکت روبه رشد اقتصادی ایران ادامه داده ایم. نرخ تولید ناخالص داخلی ایران بدون تولید نفت، مثبت ارزیابی می شود.

روحانی در حالی از اقتصاد به اصطلاح مثبت ایران در سازمان ملل سخن می گوید که طی سالهای اخیر هزاران کارگر از کار بیکار شده اند. صدها کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ ورشکسته شده و یا در حال ورشکستگی هستند.

به طور میانگین خط فقر در ایران 6 میلیون تومان، و درآمد مردم عموما زیر 2 میلیون تومان است. صادرات نفت ایران از روزی دو میلیون و پانصد هزار بشکه، به 100 هزار بشکه در روز کاهش یافته است. اقتصاد ایران ورشکسته، نرخ تورم بالای 60 درصد، گرانی و رکود حاکم بر بازار و صدها مورد دیگر از دستاوردهای دولت روحانی و همچنین دولت های گذشته رژیم ایران است. این موارد دلیلی روشن و واضح در مورد سخنان متناقض امروز حسن روحانی در سازمان ملل می تواند باشد.

روحانی امروز در سازمان ملل متحد از طرح صلح و امنیت در تنگه هرمز و خلیج فارس سخن گفته است. اما در واقع خود رژیم جمهوری اسلامی ایران از مصادیق بارز بی ثباتی در منطقه و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان است. روحانی در شرایطی دم از امنیت و صلح می زند و همزمان آمریکا را تروریسم اقتصادی می داند که خود رژیم جمهوری اسلامی ایران ابداع کننده و مُروج تروریسم در جهان است.

سپاه پاسداران با حمایت مالی و تسلیحاتی گسترده از شبه نظامیان تحت حمایت خود و با دخالت های بی مورد و... عملا موجبات بی ثباتی را در منطقه و جهان فراهم آورده است.438 بار دیده شده‌‌


PM:08:45:25/09/2019