کودکان و زنان قربانی توریسم جنسی

کودکان و زنان قربانی توریسم جنسی

آسونیوز- صیغه های موقت در شهرهای زیارتی و مذهبی عراق و بویژه ایران به پدیده سکس توریسم مبدل شده و این موضوع تا جایی گسترش پیدا کرده است که، خود امامان به اصطلاح جماعت و مراجع تقلید دختران کم سن و سال و زنان را برای توریست ها و یا افراد غیر توریست صیغه می کنند.

مراجع تقلید در شهرهای شیعه نشین ایران و بلاخص شهرهای مشهد و قم در عمل اقدام به فروش دختران و زنان می کنند و در نهایت قربانی اصلی این امر زنان و دختران هستند.

به گفته امامان جماعت، زنان و دختران زیر سن قانونی را نیز می توانند برای ازدواج موقت "صیغه" حتی یک ساعته به عنوان عروس موقت معرفی نمایند. در همین راستا، برخی از خبرگزاریها از جمله بی بی سی عنوان کرده است که در طی روزهای آتی مستندی را از روحانیون در نقش "قواد" را نشان می هند که به سوء استفاده جنسی از زنان و کودکان وجه قانونی و شرعی می هند.

موضوع سکس توریسم در شهرهای زیارتی ایران با انتقاد شدیدی در شبکه های اجتماعی روبرو شد. پیشتر نیز رئیس هتلداران مشهد در اظهاراتی بهت انگیزبه 6000 هزار مسافرخانه این شهر که به مسافران خدمات جنسی می دهند، اشاره کرده بود. گسترش سکس توریسم در مشهد، به تایلند کشورهای عربی مُلقب شده است.

از عمده ترین دلایل بسط و گسترش این پدیده در مشهد و قم، فشار اقتصادی بر مردم و کاهش شدید ارزش پول ایران در مقابل دینار و یا پول سایر کشورها است.

علم الهدی نماینده خامنه ای و امام جمعه مشهد بارها از امر پسندیده صیغه و هم بستر شدن زنان و دختران با مسافران و زائران عراقی خبر داده، و از این موضوع حمایت کرده است.

این روحانی تندرو و افراطی نزدیک به خامنه ای پیشتر در مورد مسئله صیغه ابراز داشته که، مردان عراقی که برای زیارت به مشهد می آیند، زنان ایرانی که صیغه موقت آنها بشوند و با آنها همبستر بشوند، هم ثواب دارد و هم اینکه تبرک است. زیر از عراق آمده اند و بوی کربلا و امام حسین می دهند.


 1154 بار دیده شده‌‌


AM:11:24:08/10/2019